کد خبر: 3708473
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۶
گروه سیاست و اقتصاد- دبير شوراي اطلاع رساني مازندراندبير شوراي اطلاع رساني مازندراننرخ بيكاری مازندران به 10 درصد رسيد.

به گزارش ایکنا از مازندران به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران احمد مظفری روز دوشنبه در جمع شهرداران مازندران در ساری افزود : براساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری این استان از 11 و 6 دهم درصد سال 95 به 10 درصد در سال گذشته کاهش یافت .
وی ادامه داد : بخش خدمات در مازندران نیمی ازسهم اشتغال این استان را به خود اختصاص داده است که با تقویت تولیدات داخلی و فرهنگ سازی برای مصرف کالاهای ایرانی می توانیم کاهش نرخ بیکاری و رشد اقتصادی را در این استان رقم بزنیم .
دبیر شورای اطلاع رسانی مازندران اضافه کرد : 52 و 2 دهم درصد اشتغال مازندران در بخش خدمات است و بخش های صنعت با 28و نیم درصد و بخش کشاورزی با 19 و سه دهم درصد به ترتیب بیشترین سهم اشتغال این استان را به خود اختصاص داده اند .
وی همچنین از رشد چهار دهم درصدی نرخ مشارکت اقتصادی مازندرانی ها در سال گذشته خبرداد و گفت : مرکز آمار ایران نرخ مشارکت اقتصادی این استان را در سال گذشته 41 و چهار دهم درصد اعلام کرد .
مرکز آمار ایران نرخ مشارکت اقتصادی مازندران در سال 95 را 41 درصد اعلام کرده بود .
مظفری در ادامه این جلسه به کسب رتبه اول اقامت مسافران نوروزی در مازندران اشاره کرد و افزود : شهرداران با تحقق ابعاد حقوق شهروندی نقش مهمی در ایجاد نشاط اجتماعی و رضایتمندی مردم دارند .
وی با تاکید بر تلاش شهرداران و مدیران برای کاهش آسیب های اجتماعی در مازندران ادامه داد : همه باید تلاش کنیم تا کام مردم استان با خدمت و توسعه در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی شیرین شود .
مازندران نوروز امسال بیشتر از 15 میلیون نفر شب اقامت مسافر را در کارنامه فعالیت خود دارد .
مظفری بر استفاده درست و کارشناسی منابع شهرداری با اولویت بندی برای طرحهای ضروری تاکید کرد و گفت : شهرداری ها می توانند سهم بزرگی در فرهنگ سازی برای مصرف کالای ایرانی و تحقق شعار سال داشته باشند.
دبیر شورای اطلاع رسانی استان تفکیک زباله از مبدا ، توسعه فضای سبز شهری ، نظارت دقیق بر ساخت و سازها و رعایت اصول ایمنی ساختمان ، ملاقات با مردم و کارگشایی را از انتظارات جدی استاندار محترم از شهرداران اعلام کرد و گفت : شهرداری ها بیشترین نقش را در رضایتمندی مردم و ایجاد نشاط اجتماعی و پویایی و سرزندگی جامعه دارند. 

انتهای خبر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: