کد خبر: 3713332
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
گروه شهرستان‌ها- همزمان با آغازین روزهای نیمه دوم فصل بهار شعبه دوم جامعة‌القرآن سبزوار در مرکز این شهرستان به همت خیران افتتاح شد.

افتتاح شعبه دوم« جامعة‌القرآن سبزوار» با کمک خیران

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، در 25 مهر سال گذشته خبری در ایکنای خراسان با تیتر« نیاز جامعة‌القرآن سبزوار به کمک خیران » منتشر شد که بر مجموعه فعالیت‌های شعبه اول این موسسه قرآنی در سبزوار اشاره کرده و در پایان از خیران درخواست شده بود تا برای کمک به ادامه راه آموزش قرآن در این موسسه قرآنی کمک کنند.
بعد از گذشت حدود شش ماه با دعوت مدیر این موسسه قرآنی در سبزوار در مراسمی شرکت می‌کنیم که نشان از موفقیت این موسسه قرآنی دارد و شعبه دوم آن نیز با لبیک خیران به قرآن در این شهرستان در آغازین روزهای نیمه دوم بهار 97 افتتاح شد.
این شعبه که به صورت رسمی از 22 اردیبهشت فعالیتش را با برگزاری دو کلاس قرآنی آغاز کرد با کمک یک خانواده قرآنی که والدین آن‌ها دعوت حق را لبیک گفته و به دیار باقی شتافته‌اند، افتتاح شده است.

آذر استیری، مدیر مؤسسات جامعةالقرآن سبزوار در همین زمینه به خبرنگار ایکنا گفت: شعبه دوم این موسسه قرآنی در سبزوار به دلیل استقبال خانواده‌ها از واحد یک آن در توحید شهر و درخواست برخی از والدین در مرکز شهر سبزوار برای برگزاری کلاس‌های قرآنی با کمک خیران راه‌اندازی شده و رسماً فعالیتش را از 22 اردیبهشت ماه آغاز کرد.
وی با تأکید بر اینکه درآمدهای اندک برگزاری کلاس‌ها جوابگوی هزینه‌های موسسه نیست، افزود: برخی از خانواده‌ها با حضور در محل برگزاری کلاس‌های شعبه اول این موسسه در شهرک توحید سبزوار، اقلامی را از جمله بخاری و میز و صندلی برای بهتر برگزار شدن کلاس‌های قرآنی اهدا کردند.

افتتاح شعبه دوم« جامعة‌القرآن سبزوار» با کمک خیران
وی با تقدیر و تشکر از خیران، اظهار کرد: شعبه دوم این موسسه نیز در منزلی که توسط فرزندان مرحوم مریدیان و مرحومه نودهی برای برگزاری کلاس‌های قرآن در اختیار موسسه قرار گرفته، راه اندازی شده و امیدواریم بتوانیم در نشر و ترویج علوم قرآنی گام‌های بلندی را برداریم.
این معلم قرآن تصریح کرد: اجناسی از قبیل یخچال و برخی لوازم خانگی که از آن بزرگواران در منزل مذکور به ورثه تعلق داشت، نیز در اختیار موسسه قرآنی قرار گرفت که در راه‌اندازی شعبه دوم این موسسه قرآنی در سبزوار نقش موثری داشت.

تربیت 100 کودک قرآنی
استیری با اظهار اینکه تاکنون بیش از 100 دانش‌آموز قرآنی در مدت یک سال و نیم گذشته در شعبه اول جامعة‌القرآن سبزوار دوره‌های آموزش قرآن را در سنین کودکی یاد گرفته‌اند، عنوان کرد: کلاس‌های آموزشی قرآن در چهار رشته حفظ موضوعی برای اطفال سنین چهار ساله، روخوانی و روانخوانی قرآن برای کودکان پنج تا شش سال و کلاس‌های حفظ کامل قرآن و آموزش تجوید، مفاهیم و ترتیل برگزار می‌شود.

افتتاح شعبه دوم« جامعة‌القرآن سبزوار» با کمک خیران
حسن مریدیان، فرزند مرحوم مریدیان که منزل پدر خوشان را در اختیار این موسسه قرآنی قرار داده، به خبرنگار ما گفت: خدا را شاکریم که توفیق تلاوت قرآن و آموزش کلام‌الله مجید در این منزل فراهم شده و باقی‌الصالحاتی برای والدین‌مان شد.
وی با ابراز اینکه مرحوم  پدرش علاقه شدیدی به قرآن و تلاوت آن داشتند، اظهار کرد: پدرم سه قرآن در قطع‌های مختلف داشتند و هر روز مقید بودند از هر سه آنها به هنگام صبح، ظهر و شب آیاتی را از کلام‌الله مجید تلاوت کنند.
مریدیان با تأکید بر اینکه انس و الفت با قرآن باعث شده تا راه والدین ما ادامه داشته باشد، افزود: مرحوم پدرم همچنین علاقه زیادی به نهج‌البلاغه داشتند و قصد داریم بخش دیگری از این منزل را در روزهایی که بلااستفاده است، به ترویج فرهنگ نهج‌البلاغه در ایام تابستان اختصاص بدهیم.
وی اضافه کرد: تربیت فرزند صالح باقیات‌الصالحاتی است که ارزشمند و ماندنی است و تجربه نشان داده مادیات هیچ وقت باقی نمی‌ماند.

افتتاح شعبه دوم« جامعة‌القرآن سبزوار» با کمک خیران

با کودکان در محافل قرآنی شرکت کنید
همچنین در همین رابطه خانم موحدی‌نیا، استاد تربیتی دانشگاه حکیم سبزواری که از خیران هستند و در مراسم افتتاح شعبه دوم این موسسه قرآنی حضور داشتند به خبرنگار ایکنا گفت: هر قدمی که برای آموزش کودکان در هفت سال اول زندگی بردارید، همانند گندمی است که یک دانه کاشته می‌شود ولی یک خوشه گندم برداشت می‌کنید.
وی با تأکید بر اینکه تا جایی که می‌توانید با کودکان در جلسات قرآنی و محافل قرآنی شرکت کنید، اظهار کرد: حتی بازی کودکان در محافل قرآنی نیز در یادگیری و بهره‌گیری آن‌ها از قرآن تأثیر گذار است.

علی اکبر ملکی

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: