کد خبر: 3713353
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
گروه اجتماعی - رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی گفت: ماه رمضان و افطاری دادن در این ماه، فرصت مناسبی برای تجدید دیدارها و به جای آوردن سنت نیک صله ارحام است اما باید توجه کرد که این سنت‌های نیک با تجملات و اسراف همراه نشود.

ترویج افطاری ساده باید از بین اقوام آغاز شود

حجت‌الاسلام امرالله سبحانی‌نیا، رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، بیان کرد: با توجه به فرارسیدن ایام پربرکت ماه مبارک رمضان، برگزاری مراسم افطاری نیز به عنوان یک سنت حسنه از رسوم مسلمانان است که متأسفانه به علت تغییر سبک زندگی با تجملات همراه شده است.
وی ادامه داد: از طرفی با وجود پیشرفت فضای مجازی، فاصله بین خویشاوندان زیاد شده و صله ارحام تنها به ارسال یک پیام، عکس و فیلم محدود شده است.

سنت حسنه صله ارحام با اسراف همراه نشود

سبحانی‌نیا ادامه داد: ماه رمضان و افطاری دادن در این ماه، فرصت مناسبی برای تجدید دیدارها و به جای آوردن سنت نیک صله ارحام است اما باید توجه کرد که این سنت‌های نیک با تجملات و اسراف همراه نشود.
رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی تصریح کرد: ترویج افطاری ساده باید از بین خویشان و اقوام آغاز شود که اگر در قالب برگزاری جلسات قرآن و تفسیر باشد به این برنامه خانوادگی، رنگ خدایی بخشیده خواهد شد و باعث نزدیک شدن قلوب می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری مراسم افطاری در برخی از مساجد، اظهار کرد: متولیان و خیران که در ایام ماه مبارک رمضان سفره افطاری در مساجد می‌گسترانند، باید توجه داشته باشند که این مراسم افطاری را در نهایت سادگی برگزار کنند تا به ترویج فرهنگ افطاری‌های ساده  کمک شود.
رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، ابراز کرد: در این ماه که زمینه فراهم است باید تلاش شود که در افطاری دادن به فقرا و نیازمندان توجه ویژه کرد.
وی گفت: جوانان مسجدی به عنوان نسل جدید انقلاب که اشتیاق زیادی به افطاری دادن در مساجد دارند باید مورد حمایت قرار گیرند و برای برپایی چنین مراسمی تشویق شوند.
رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی تصریح کرد: مسئولان و متولیان مساجد باید برای جذب جوانان برای حضور در مساجد از روحانیون آشنا با ادبیات جوانان دعوت کنند تا در این ایام که زمینه برای هدایت فراهم است، جوانان به مساجد روی آورند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: