کد خبر: 3713916
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
همزمان با ماه رمضان صورت می‌گیرد؛
گروه اجتماعی- مسئول امور مبلغان اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از اعزام ۱۲۷ مبلغ به بقاع متبرکه مجری طرح ضیافت الهی در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

اعزام 127 مبلغ به بقاع متبرکه خراسان رضوی

حجت‌الاسلام سیدمحمد حسن طباطبایی، مسئول امور مبلغان اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، بیان کرد: همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و برگزاری طرح ضیافت الهی،  127 مبلغ به بقاع متبرکه خراسان رضوی که مجری این طرح هستند اعزام خواهد شد.
وی در تشریح برنامه‌های مبلغان اعزامی در بقاع متبرکه، افزود: با توجه به اینکه ماه رمضان بهار قرآن است لذا تفسیر سوره فتح، برپایی جلسات ترتیل‌خوانی و برگزاری کلاس آموزش قرآن کریم از سوی مبلغان اعزامی در طول ماه مبارک رمضان در دستور کار است.

برگزاری مسابقه کتابخوانی بر اساس گزیده وصیت نامه سیاسی _ الهی امام خمینی(ره)
مسئول امور مبلغان اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اضافه کرد: برگزاری مراسم سخنرانی با هدف ترویج اسلام ناب محمدی، بیان تفکرات امام خمینی(ره)، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای 15 خرداد که مقارن با این ایام است، بیان احکام، مشاوره خانواده، شیوه همسرداری، تربیت فرزند، مشاوره دینی، پاسخ به شبهات و ... از جمله فعالیت‌های مبلغان در بقاع متبرکه خواهد بود.
وی تصریح کرد: با توجه به تقارن رحلت امام خمینی(ره) با ایام ماه مبارک رمضان، ضمن برپایی نمایشگاه تصویری با موضوع سیره عملی امام راحل، گزیده‌ای از وصیت نامه سیاسی _الهی امام نیز در نظر گرفته شده که در قالب مسابقه کتابخوانی برگزار خواهد شد.

ترویج وقف مصحف شریف در ماه بهار قرآن
طباطبایی، ترویج وقف مصحف برای اماکن مذهبی و جلسات قرآن از دیگر برنامه‌های مبلغان در طول طرح ضیافت الهی برشمرد و گفت: در سال گذشته نیز بیش از پنج هزار مصحف شریف توسط خیران، وقف اماکن مذهبی شد.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین برنامه‌ها در شب‌های قدر، شب ولادت کریم اهل‌بیت(ع) و رحلت امام خمینی(ره) است که از سخنرانان شاخص کشوری مانند حجت الاسلام ماندگاری و ... دعوت شده است.
مسئول امور مبلغان اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی ابراز کرد: پیش‌بینی شده که ویژه برنامه‌های شاخص در طول ماه مبارک رمضان در مشهد برگزار شود که در این راستا نیز مراسمی در روز عید سعید فطر برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در هر دهه از این ماه برگزاری جلسه سخنرانی با حضور سخنرانان شاخص و برجسته کشوری تدارک دیده شده است، ضمن اینکه مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در بقاع شاخص استان برگزار خواهد شد.
مسئول امور مبلغان اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: جلسه آموزشی و توجیهی مبلغان اعزامی 24 اردیبهشت‌ماه در محل اداره اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: