کد خبر: 3714534
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
گروه فرهنگی- مسئول دبیرخانه کنگره ملی شهدای دانشجو از برگزاری 796 یادواره دانشگاهی و 22 یادواره استانی با محوریت شهدای مدافع حرم، در دور دوم کنگره ملی شهدای دانشجو خبر داد.

برگزاری 796 یادواره با محوریت شهدای دانشجوی مدافع حرم

مصطفی کمیجانی، مسئول دبیرخانه کنگره ملی شهدای دانشجو، درگفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، با بیان اینکه برگزاری کنگره شهدا در دانشگاه‌ها به عنوان یکی از اثرگذارترین برنامه‌ها است، بیان کرد: کنگره ملی شهدای دانشجو از سال 1393 به صورت هماهنگ با تمام دستگاه‌های دانشگاهی، کار خود را در سه مرحله دانشگاهی، استانی و ملی آغاز کرده است که در آن سال حدود 300 الی 400 یادواره دانشگاهی، 31 یادواره استانی و یک کنگره اجلاسیه ملی در دانشگاه تهران برگزار شده است.
وی ادامه داد: از سال 1395، دور دوم کنگره با محوریت شهدای دانشجوی مدافع حرم آغاز شد که تا امروز 105 شهید مدافع حرم دانشجو شناسایی شده است و در دو مرحله دانشگاهی و استانی آن تا امروز 796 یادواره در سال‌های 95 و 96 در سطح دانشگاه‌های سراسرکشور و 22 یادواره استانی برگزار شده است و اجلاسیه مرکزی کنگره شهدای دانشجو نیز 24 اردیبهشت‌ماه در دانشگاه فردوسی برگزار شد.
مسئول دبیرخانه کنگره ملی شهدای دانشجو با بیان اینکه کنگره برکات زیادی داشته است، عنوان کرد: ما تولیدات و مستنداتی اعم از کلیپ، فیلم کوتاه، انیمیشن، نمایشگاه و بالغ بر 1500 دیدار با خانواده شهدای دانشجو را در این مدت داشتیم.
وی افزود: این اتفاق دسترنج تمام دستگاه‌های دانشگاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بسیج دانشجویی، وزارت بهداشت، دانشگاه‌های آزاد، علمی کاربردی، پیام نور، فرهنگیان، فنی و حرفه‌ای است و امیدواریم بتوانیم افتتاحیه دور سوم را امسال برگزار کنیم.
کمیجانی بااشاره به برگزار نمایشگاه جانبی اجلاسیه، مطرح کرد: در غرفه‌هایی که در حاشیه کنگره ملی شهدای دانشجو در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برپا شده است، دستاوردهای هر یک از دستگاه‌های دانشگاهی در حوزه شهدا ارائه شده است.
وی اعلام کرد: ما در دبیرخانه ملی شهدای دانشجو این توفیق را داشتیم که برای هر یک از 32 استان، یک شهید دانشجو را مطرح کنیم و تاکنون 20 کتاب در این حوزه با محوریت سیره این شهدا رونمایی شده است و در کنگره شهدا نیز 12 عنوان کتاب دیگر رونمایی شد؛ این 32 جلد مربوط به 32 شهید دانشجو است که هراستان یک شهید شاخص دارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: