کد خبر: 3714974
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
روایت‎ اینستاگرامی قاری جوان فلسطینی؛
گروه شبکه اجتماعی ــ قاری جوان فلسطینی با انتشار فیلم‌ها و تصاویری از حملات رژیم صهونیستی هر کدام از این صحنه‌ها را با آیات قرآن همراه کرده و جهانیان را در معرض قضاوت قرار می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ رژیم صهیونیستی همزمان با افتتاح سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی، ده‌ها فلسطینی را در هفتادمین سالگرد تاسیس خود در مرز غزه به خاک و خون کشید. کشتار وحشیانه تظاهرکنندگان فلسطینی در مرز غزه همزمان با برگزاری مراسم افتتاح سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی، با موجی از محکومیت‌های جهانی و واکنش‌های مختلف از سوی کاربران فضای مجازی مواجه شده است.

روایت‎ اینستاگرامی قاری جوان فلسطینی از روزهای سرنوشت کشورش/ تلاوت قرآن به وقت جنگ

در این میان صفحات مجازی بسیاری به این موضوع پرداخته‌اند و آن را محکوم کرده‌اند؛ اما یکی از این صفحات با بقیه تفاوت بسیاری دارد؛ صفحه‌ای که این اتفاقات را از دل آتش و جنگ نمایش می‌دهد، نمایشی که از سوی یک قاری قرآن همراه شده و با نمایش هر صحنه از این جنگ نابرابر، آیاتی از قرآن توسط محمود عبدالعال قاری جوان فلسطینی تلاوت می‌شود.

‌این واکنش‌ها از سوی قاری جوان فلسطینی نیز با همراهی کاربران ایران همراه شده است؛ او با انتشار فیلم‌ها و تصاویر حملات رژیم صهیونیستی از سرنوشت این روزهای کشورش وقایع و حقایق این جنگ را به تصویر کشیده است و به نوعی کار یک خبرنگار و رسانه را انجام داده است.

ترجمه آیاتی که محمود عبدالعال می‌خواند‌ :«وحشت از شما در دل‌های آن‌ها بیش از ترس از خداست این به خاطر آن است که آن‌ها گروهی نادانند! آن‌ها هرگز با شما به‌صورت گروهی نمی‌جنگند جز در دژهای محکم یا از پشت دیوارها! پیکارشان در میان خودشان شدید است، (امّا در برابر شما ضعیف!) آن‌ها را متحد می‌پنداری، در حالی که دل‌هایشان پراکنده است؛ این به خاطر آن است که آن‌ها قومی هستند که تعقّل نمی‌کنند!»

در یکی از فیلم‌های این قاری قرآن نشان می‎دهد که پهپاد‌های اسرائیلی با شلیک مواد شیمیایی و گازهای سمی به سوی اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در شرق نوار غزه سعی در سرکوب تظاهر ‌کنندگان را دارند. حضور خودروهای زرهی اسرائیلی در داخل اراضی کشاورزی فلسطینی‌ها در منطقه مرزی نوار غزه با اراضی اشغالی و تخریب مزارع تصویر دیگری است که این قاری قرآن به نمایش 40 هزار دنبال کننده خود گذاشته است.

یکی دیگر از فیلم های این جوان فلسیطینی نشان می‌دهد که عناصر امنیتی رژیم صهیونیستی چگونه با روش‌های مختلف تلاش کرده‌اند تا با تظاهرات گسترده مردمی که قرار است به مناسبت انتقال سفارت آمریکا به قدس اجرا شود مقابله کنند. در این تصاویر می‌بینید که اشغالگران با گاز اشک آور به سمت شهروندان فلسطینی حمله‌ور شده‌اند.

محمود عبدالعال قاری جوان فلسطینی هدف از انتشار این تصاویر را نمایش جهانی ظلم صهیونیست‌ها به کشورش بیانکرده است. آرای اینگونه است که فضای مجازی جدا از تمامی معایبش می‌تواند مفید، اثرگذار و نمایش دهنده ظلم و جور مستکبرین باشد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: