کد خبر: 3715621
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
شارقی خبر داد:
گروه اجتماعی - مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: با وجودی که آمار تصادفات سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ در استان مرکزی کاهش را نشان می‌دهد، ولی با بررسی‌ها و تحلیل‌های صورت پذیرفته مشخص شد آمار تصادفات خودرو‌های سواری افزایش یافته است.

بررسی تصادفات خودروهای سواری به ویژه پراید در دستور کار کمیسیون ایمنی استان مرکزی قرار گرفت

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی شارقی در حاشیه برگزاری اولین نشست کمیسیون ایمنی استان با اعلام این خبر گفت: با وجودی که آمار تصادفات سال 96 نسبت به سال 95 در استان مرکزی کاهش را نشان می‌دهد ولی با بررسی‌ها و تحلیل‌های صورت پذیرفته مشخص شد از آمار تلفات خودروهای سنگین، نیمه‌سنگین و موتورسیکلت در استان کاسته شده ولی آمار تصادفات خودروهای سواری افزایش یافته است. بر این اساس بررسی تحلیلی آمار تلفات این نوع خودروها در 5 سال گذشته با تاکید بر نوع خودروی پراید در دستور کار این کمیسیون قرار گرفت.
وی افزود: ایمن‌سازی محورها بخصوص محورهای پرتصادف همچون آزادراه ساوه – همدان نیز یکی دیگر از موارد مهمی است که در این جلسه و جلسات گذشته مورد بحث و بررسی قرار گرفته و امیدواریم با اقداماتی که در این خصوص صورت خواهد پذیرفت تلفات این محور را کاهش دهیم.
مدیرکل راه و شهرسازی اظهار داشت: جلسات کمیسیون ایمنی استان به دلیل تشریک مساعی همه دستگاه‌های عضو از جمله استاندای، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اداره کل پزشکی قانونی، مدیریت بحران، پلیس‌راه، پلیس راهور، شهرداری، صدا‌و‌سیما، دانشگاه‌های علوم پزشکی استان، اورژانس، هلال احمر و دستگاه‌های خدمت‌رسان هر ماه در استانداری تشکیل و در خصوص برقراری ایمنی و کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن‌ها راهکارها بررسی و تا حد امکان اجرایی می‌گردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: