کد خبر: 3715905
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
شارقی خبر داد:
گروه اجتماعی - مدیرکل راه و شهرسازی و دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی حمل‌و‌نقل استان مرکزی گفت: ایجاد پایگاه هلال احمر و اورژانس در محور ساوه - همدان در دستور کار کمیسیون ایمنی استان مرکزی قرار گرفت.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی شارقی در حاشیه برگزاری اولین نشست کمیسیون ایمنی استان با اعلام این خبر گفت: با بررسی و تحلیل‌های صورت پذیرفته با توجه به آمار تصادفات محور ساوه – همدان در جلسات گذشته کمیسیون ایمنی حمل‌و‌نقل استان، ضرورت ایجاد پایگاه اورژانس و هلال احمر به دلیل حجم بالای مصدومین و تلفات در این محور اجتناب‌ناپذیر است. لذا در این نشست مقرر شد مکان‌یابی پایگاه‌های فوق توسط دانشگاه علوم پزشکی ساوه، هلال احمر، اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای واداره کل راه و شهرسازی با محوریت دفتر فنی استانداری صورت پذیرد و پیگیری‌های لازم جهت تجهیزات و امکانات مورد نیاز انجام شود.
وی افزود: با توجه به اینکه این محور یکی از محورهای پرتردد و پرتصادف استان می‌باشد و سرعت بالا و وجود خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین در این محور باعث شده که وخامت حال مصدومین بالا باشد؛ مقرر شد این پایگاه‌ها هرچه سریعتر و حداکثر تا 6 ماه آینده راه‌اندازی گردند.
انتهی پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: