کد خبر: 3716807
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
طی تصمیم معاون استاندار قزوین؛
گروه سیاست و اقتصاد- معاون اقتصادی استاندار قزوین در مقابل عملکرد ضعیف دستگاه‌های متولی اشتغال استان، طی یک تصمیم انقلابی دستگاه‌های متولی اشتغال را موظف به گزارش‌دهی و حضور روزانه در جلسات استانداری کرد.

دستگاه‌های متولی اشتغال موظف به گزارش‌دهی روزانه شدند

به گزارش ایکنا از قزوین، کارگروه اشتغال استان قزوین در سالن جلسات معاونت اقتصادی استانداری قزوین برگزار شد.
منوچهر حبیبی در این کارگروه بعد از شنیدن گزارشی از روند اجرای طرح‌های اشتغال استان قزوین از سوی بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی متولی اظهار کرد: طی آنچه تاکنون دیده می‌شود بانک‌ها نه‌تنها با طرح‌های اشتغال همراهی نکرده‌اند بلکه در مقابل آن مقاومت هم دارند.
وی افزود: این روند عدم همراهی از ارزیابی عملکرد بانک‌ها در مقابل طرح‌های روستایی و فراگیر به‌دست‌آمده است که اصلاً قابل‌قبول نیست.
معاون اقتصادی استاندار قزوین عنوان کرد: باید این رویه تغییر اساسی کند چراکه در حال حاضر برخی از بانک‌ها به بهانه‌های واهی و اشکال‌تراشی‌های مختلف مردم را سر دوانده و موجب دلسردی مردم از اجرای این طرح‌ها می‌شوند.
این مسئول ادامه داد: همچنین برخی از فرمانداری‌ها هم نشان داده‌اند که در مقابل این طرح‌ها توجیه نیستند چراکه طرح‌های اثرگذار و شاخص خود را که مولد اشتغال در استان است هنوز معرفی نکرده‌اند.
وی بیان کرد: از سوی دیگر دستگاه‌های متولی اشتغال استان وقت لازم را برای پیشبرد اهداف تعیین‌شده قرار نمی‌دهند و با وعده‌های تحقق در هفته‌ها و روزهای آینده موضوع را پیش می‌برند.
حبیبی با تأکید بر این‌که خروجی و بازخورد موضوع اشتغال در استان شایسته و زیبنده استان قزوین نیست، اعلام کرد: ازاین‌پس هرروز ساعت 13:30 به‌صورت روزانه جلسات کارگروه اشتغال با حضور مسئولان مربوطه در استانداری قزوین برگزار خواهد شد که طی آن مسئولان دستگاه‌های مختلف موظف به ارائه گزارش از عملکرد خود خواهند بود.
وی افزود: این جلسات به‌صورت جدی برگزار خواهد شد و کسی نمی‌تواند به‌صورت غیرموجه در آن غیبت داشته باشد، همچنین هر دستگاهی موظف است گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه دهد چراکه خود من به‌شخصه از دستگاه‌های مختلف متولی بحث اشتغال گزارش روزانه خواهم خواست.
معاون اقتصادی استاندار قزوین با انتقاد از اینکه برخی از دستگاه‌ها با اعتماد بر اینکه اعتبار بحث اشتغال برای دستگاه آن‌ها قطعی است پیگیری این موضوع را به ماه‌های آینده سپرده‌اند، گفت: ازاین‌پس دیگر هیچ سهمیه‌بندی بخشی نخواهیم داشت و هر دستگاهی که طرح‌های خود را زودتر ارائه دهد اعتبارات نیز برای آن‌ها تخصیص داده خواهد شد.
حبیبی در پایان خاطرنشان کرد: این تصمیم لازم‌الاجراست و تا زمانی که ضرورت ایجاد کند به‌صورت جدی مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: