کد خبر: 3718212
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
نایب رییس کمیته تخصیص صندوق توسعه فرهنگ قرآنی خبر داد:
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ حسن محمدی گفت: با تصویب اعضای کمیته تخصیص صندوق توسعه قرآنی مقرر شد به طور میانگین سی میلیون تومان به هر اتحادیه استان در جهت طرح‌های ارائه شده برای گسترش فعالیت‌های قرآنی اختصاص داده شود.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری اتقان؛ حسن محمدی، نایب رییس کمیته تخصیص صندوق توسعه فرهنگ قرآنی و مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با بیان تشکیل جلسه کمیته تخصیص صندوق توسعه قرآنی به تشریح مصوبات پرداخت.

وی در خصوص آخرین جلسه‌ای که تاریخ ۵ خرداد ماه با حضور اعضای این کمیته در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن برگزار شد گفت: کمیته تخصیص صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی عصر دیروز با حضور اعضا با تصویب تخصیص سی میلیون تومان به اتحادیه‌های استانی برگزار شد.

محمدی در ادامه گفت: اعتباری که از سال ۹۷ بالغ بر 10 میلیارد اختصاص پیدا کرد، به‌زودی به صندوق مشارکت توسعه و حمایت از فعالیت‌های قرآنی واریز خواهد شد و به همین دلیل کمیته تخصیص نیز جلسه‌ای را در این باره با مصوبات بسیار خوبی برگزار کرد.

نایب رئیس کمیته تخصیص صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به قراردادهایی در سال ۹۵ و ۹۶ تصریح کرد: براساس قرارداد‌هایی که در سال ۹۵ و ۹۶ داشته‌ایم، اعتباری به تتمه آن قراردادها به دستگاه‌ها و نهادها داده خواهد شد تا فعالیت‌های آنها تکمیل شود.

اختصاص۳۰ میلیون تومان به اتحادیه‌های قرآنی استان

۵۰ درصد اعتبارات شورای قرآنی استان‌ها در جهت استحکام فعالیت‌های مردمی

مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با بیان ابلاغیه‌ای در گذشته مبنی بر تخصیص حداقل ۵۰ درصد اعتبارات شورای قرآنی استانها به نهادهای مردمی و مؤسسات قرآنی ادامه داد: با توجه به این ابلاغیه نیمی از اعتبارات شورای قرآنی استان‌ها به مؤسسات و نهادهای مردمی اختصاص پیدا می‌کند که این دستور از قبل مصوب شده منتها به دلیل عدم پیگیری و دستور متقن رعایت نمی‌شد که در این جلسه این مصوبه به نوعی دستورالعمل در استان‌ها طرح و محل فعالیت قرار خواهد گرفت تا شاهد اختصاص نیمی از اعتبارات قرآنی استان‌ها به نهادها و مؤسسات مردمی اختصاص پیدا خواهد کرد.

محمدی با تاکید بر استقرار و شکل‌گیری اتحادیه مدغم در استان‌ها بیان داشت: به اینکه اتحادیه مدغم در استان‌ها شکل گرفته است وعدم هزینه اعتبار شورای قرآنی استان‌ها از طریق دستگاه‌ها، شماره حساب اتحادیه استان به عنوان حساب معین قرآنی استان‌ها مشخص و لحاظ شد تا اعتبار شورای قرآنی استان‌ها از محل اعتبارات جدید به عنوان معین شورا به حساب اتحادیه استانی واریز شود.

اختصاص اعتبار به اتحادیه‌های استانی

وی با اعلام عدم اعتبار برای اتحادیه‌های استانی تاکنون افزود: با توجه به اینکه اتحادیه مدغم شکل گرفته تاکنون هیچ اعتباری برای برنامه‌های ستادی و برنامه‌ای و حمایت از این اتحادیه‌ها دستگاه‌ها اختصاص داده نشده بود که بنا به درخواست‌های متعددی از استان‌ها با تصویب اعضای کمیته مقرر شد به طور میانگین سی میلیون تومان به هر اتحادیه استان در جهت طرح‌های ارائه شده برای گسترش فعالیت‌های قرآنی اختصاص داده شود.

 انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: