کد خبر: 3723300
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
همتی:
گروه اجتماعی ـ در پی شایعه‌سازی در فضای مجازی و شبكه‌های اجتماعی مبنی بر سرطان‌‍‌زا بودن محصولات فروشگاه بابابستنی شیراز، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز این شایعه را رد و تأكید كرد كه مردم اخبار سلامت را تنها از منابع رسمی دریافت كنند نه شبكه‌های اجتماعی.

مردم اخبار سلامت را تنها از منابع رسمی دریافت كنند/ شایعه‌سازی سرطان‌زا بودن محصولات بابابستنی

به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 27 خردادماه با اشاره به انتشار شایعه‌ای در فضای مجازی، به نقل از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مبنی بر سرطان‌زا بودن محصولات یکی از فروشگاه‌های بابابستنی (یكی از برندهای معروف بستنی در شیراز) و لزوم مراجعه مردم برای انجام آزمایش، گفت: دانشگاه علوم پزشکی تاکنون هیچ خبری در این زمینه منتشر نکرده و این خبر جعلی است.
وی افزود: تمامی اقدامات بهداشتی در برخورد با مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، بر اساس قانون اصلاح ماده 13 مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و شیوه‌نامه‌های مربوط به آن اجرا می‌شود.
همتی با بیان اینکه در روزهای اخیر نیز تعدادی از واحدهای صنفی، به دلیل تخلف بهداشتی، با مراجعه بازرسان، تعطیل شده‌اند، ادامه داد: در بازرسی‌های کارشناسان، از برخی محصولات این واحدها نیز نمونه‌برداری انجام شده که با استاندارهای بهداشتی، مطابقت لازم را نداشته است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز با اشاره به روند جاری صدور اخطار و تعطیلی مراکزی که بهداشت را در تهیه و توزیع مواد غذایی رعایت نمی‌کنند، افزود: این مراکز به دلیل مشکلات بهداشتی، به مراجع قضایی معرفی شده و در صورت تکرار تخلف، تعطیل می‌شوند، اما پس از رفع مشکلات و نواقص و رعایت استانداردهای لازم، بازگشایی شده و مجوز ادامه فعالیت آن‌ها صادر می‌شود.
.ی گفت: در سال گذشته، در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، 842 واحد صنفی به مراجع قضایی معرفی شده که 352 مورد به دلیل بی توجهی به اخطارها، تعطیل شده‌اند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم استان فارس خواست تا در کنار نظارت‌های بازرسان بهداشتی، در صورت مشاهده هر گونه تخلف، موضوع را برای پیگیری، با کارشناسان سامانه تلفنی 190 که به‌صورت شبانه‌روزی فعال است، در میان بگذارند.
همتی از عموم کاربران فضای مجازی همچنین خواست تا اخبار حیطه سلامت را تنها از منابع رسمی پایگاه اینترنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به نشانی www.sums.ac.ir و یا کانال‌های مجازی معرفی شده در این پایگاه، دنبال کرده و در این زمینه از انتشار و توجه به شایعاتی که از منابع نامشخص دریافت می‌شود، پرهیز کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: