کد خبر: 3727150
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
رییس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی خبر داد:
گروه اجتماعی- رییس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی از پیگیری مشکلات آب، برق و گاز واحدهای مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند با همکاری دستگاه‌های اجرایی در استان خبر داد.

پیگیری مطالبات واحدهای صنعتی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند

به گزارش ایکنا از خراسان جنوبی، مرتضی صفدری‌زاده، امروز11 تیر، در جلسه بررسی مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بیرجند اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی بیرجند جزو مصوبات مجلس و هیئت وزیران است که در سال 92 در سفر رییس جمهور به استان افتتاح و در خردادماه 94 با تخصیص کد گمرکی عملیاتی شد.

وی افزود: امروز منطقه ویژه اقتصادی بیرجند از مناطق آزاد ویژه اقتصادی کشور است که نگاه مثبت در امر سرمایه‌گذاری پویایی ایجاد می‌کند.

رییس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی با بیان اینکه منطقه ویژه وظیفه خود می‌داند که در راستای تحرک موتور اقتصادی استان فعالیت کند، تصریح کرد: خراسان جنوبی مملو از توانمندی است و باید برای تحرک قوی‌تر در این استان گام برداشت.

صفدری‌زاده ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی استان در زمینه صنایع مواد غذایی، ماشین سازی، صنایع نساجی و سلولزی به همت بخش خصوصی فعالیت می کند.

وی با اشاره به ضرورت حضور بخش خصوصی در کنار بخش دولتی، اظهار کرد: امید است با شفقت بخش خصوصی در کنار دولت در راستای توسعه منطقه ویژه اقتصادی فعالیت کنیم.

رییس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم مقدمات برپایی اولین پایانه سنگ شامل؛ نخستین طراحی ساخت ماشین آلات طراحی، کاشی و سرامیک و استقرار واحد آموزشی مدیریت صنعتی دوره‌های مختلف تجاری صنعتی را فراهم کنیم.

صفدری‌زاده یادآور شد: امید است با همکاری دستگاه‌های اجرایی در استان، مشکلات آب، برق و گاز واحدهای مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند برطرف شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: