کد خبر: 3727152
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
گروه اجتماعی- استاندار خراسان جنوبی گفت: در شرایط کنونی باید بدانیم در تعاملات بین المللی به چه نحو از فرصت بخش خصوصی در راستای رشد اقتصادی کشور و منطقه به صورت بهینه استفاده کنیم.

رشد اقتصادی در گرو حمایت از بخش خصوصی در تعاملات بین المللی است

به گزارش ایکنا از خراسان جنوبی، محمدمهدی مروج الشریعه، امروز11 تیر، در جلسه بررسی مسائل منطقه ویژه اقتصادی استان که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: در شرایط کنونی، حمایت از بخش خصوصی، فرصتی کلیدی و طلایی است.

وی با بیان اینکه نهادهایی که در حوزه اقتصادی در مرزها فعالیت می کنند مکمل یکدیگر هستند و نمی توان هیچ یک را حذف کرد، افزود: نباید تصور کرد اگر یک نهاد اقتصادی در مرز رشد پیدا کرد موجب تنگ شدن دایره فعالیت دیگر نهادها خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس نیز با تحریم مواجه بوده ایم و چگونگی رفتار در شرایط بحرانی را آموخته ایم.

مروج الشریعه بیان کرد: در شرایط کنونی و شرارت های دشمن، باید هدفمندتر و با برنامه ریزی بیشتری در زمینه اقتصاد با محور مرز کار کنیم.

وی با بیان اینکه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی در استان تشکیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: راه های هم افزایی در ستاد تدابیر ویژه اقتصادی و مؤلفه های قانونی مشخص بوده و مسیر کار مشخص است.

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: در شرایط کنونی باید بدانیم در تعاملات بین المللی به چه نحو از فرصت بخش خصوصی در راستای رشد اقتصادی کشور و منطقه به صورت بهینه استفاده کنیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: