کد خبر: 3729153
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ برنامه «ترنم آیات» با هدف تحلیل و تفسیر تلاوت قاریان مشهور مصری روز جمعه، ۲۲ تیرماه به روی آنتن رادیو قرآن می‌رود.

تحلیل و تفسیر تلاوت قاریان مشهور مصری در برنامه «ترنم آیات»

به گزارش ایکنا؛ برنامه «ترنم آیات» با هدف بررسی قطعات برجسته تلاوت قاریان مشهور مصری روزهای جمعه از رادیو قرآن تقدیم علاقه‌مندان می‌شود.
در این برنامه پس از اینکه یک یا دو آیه از یک یا چند قاری مصری پخش شد، تلاوت مورد بررسی قرار گرفته و در بخش اول حجت‌الاسلام والمسلمین محمد پویا، نکات تفسیری آیه را به بحث می‌گذارد و سپس، احمد ابوالقاسمی به بررسی تلاوت از لحاظ فنی می‌پردازد تا مشخص شود چقدر تلاوت ارائه شده با ملاک‌های معنامحوری تطابق دارد.
برنامه «ترنم آیات» روزهای جمعه پخش می‌شود و شیوه محتوایی برنامه نیز در حال حاضر مبتنی بر پخش آیات کلیدی از تعدادی از قاریان مشهور جهان اسلام است که البته در برخی از برنامه‌ها پس از بررسی نهایی، شاهد تلاوت همان آیات توسط احمد ابوالقاسمی نیز خواهیم بود. در برنامه روز جمعه، ۲۲ تیرماه آیات ۵۷ تا ۵۹ سوره مبارکه طاها تحلیل و بررسی خواهد شد.
یادآور می‌شود، این برنامه کاری از گروه علوم قرآنی رادیو قرآن است که به تهیه‌کنندگی فاطمه کاشانی‌وحید ساعت ۱۶ به مدت ۲۰ دقیقه به سمع شنوندگان می‌رسد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: