کد خبر: 3729782
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ مقدمی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح استعدادهای قرآنی، پرورش نیروی مؤثر و نخبه قرآنی در هر نقطه از استان خوزستان است، گفت: وجود نیروهای مؤثر و نخبه قرآنی در یک منطقه می‌تواند در تربیت شخصیت‌های قرآنی تأثیرگذار باشد.

برخورداری مناطق مختلف از نیروی نخبه قرآنی؛ عامل مهمی در تربیت استعدادهای قرآنی

قاسم مقدمی، کارشناس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، با اشاره به برگزاری دومین دوره اردوهای منطقه‌ای طرح استعدادهای درخشان قرآنی گفت: 30 نفر از قاریان نوجوان استان خوزستان که به مدت یک سال تحت آموزش اساتید استانی بودند، در این اردوی تفریحی آموزشی که ویژه استعدادهای قرآنی در یاسوج برگزار شد، شرکت کردند.

وی با بیان اینکه این دوره از 20 تیر شروع شد و امروز شنبه 23 تیرماه به پایان رسید، افزود: قاریان نوجوان شرکت‌کننده در این دوره از اساتید متعددی در سطح کشور بهره‌مند شدند و در زمینه صوت و لحن، تجوید، وقف و ابتدا، مفاهیم و سبک زندگی قرآنی تحت آموزش قرار گرفتند.

مقدمی با بیان اینکه هدف از برگزاری این دوره ترغیب قاریان نوجوان به ادامه دوره آموزشی استعدادهای درخشان قرآنی و شکوفایی استعداد این نیروهای قرآنی است، افزود: دوره‌های آموزشی این قاریان نوجوان مانند گذشته به صورت هفتگی ادامه خواهد یافت و محل برگزاری دوره در دارالقرآن جدید سازمان در کوی ملت است.

کارشناس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی خوزستان با تأکید بر اینکه ظرفیت استان خوزستان در زمینه استعدادهای قرائت بیش از این است، گفت: پیشنهاد شده است که عنوان این دوره از استعدادهای درخشان به استعدادهای قرآنی تغییر یابد و در این صورت می‌توانیم شرکت‌کنندگان دوره را به دو گروه عمومی و تخصصی تقسیم کرده و آموزش‌های متناسب با سطح آمادگی مخاطب به آنها  ارائه کنیم.

وی گفت: این قاریان از شهرهای مختلف استان مانند ماهشهر، دزفول، آبادان، کارون، هویزه، امیدیه و ... در این دوره حضور پیدا می‌کنند و هدف ما این است که بتوانیم در هر نقطه از استان خوزستان نیروی مؤثر و نخبه قرآنی داشته باشیم. وجود نیروهای مؤثر و نخبه قرآنی در یک منطقه می‌تواند در گسترش فرهنگ قرآنی و رشد شخصیت‌های قرآنی تأثیرگذار باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: