کد خبر: 3730773
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹
گروه اجتماعی - برای نوزدهمین سال متوالی، کاروان پیاده‌روی محبان‌الرضا(ع) شهرستان زرند از استان کرمان دیروز سه‌شنبه، 26 تیر در قالب بیش از 80 نفر عازم مشهد مقدس شد.

به گزارش ایکنا از کرمان، به نقل از روابط عمومی فرمانداری زرند، عباس ایرانمنش مدیرکاروان پیاده شهرستان زرند گفت: کاروان پیاده‌روی محبان‌الرضا(ع) شهرستان زرند در قالب بیش از 80 نفر از بسیجیان با پای پیاده به پابوس هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت می‌روند.
وی مبارزه با تهاجم فرهنگی و توطئه دشمنان علیه جوانان را از مهمترین اهداف کاروان دانست و افزود: برای نوزدهمین سال است که این کاروان با پای پیاده مسافت 840 کیلومتری زرند - مشهد را با عبور از مسیر راور، نایبندان، دیهوک، فردوس، گناباد و تربت‌حیدریه تا حرم مطهر ثامن‌الحجج (ع) طی می‌کنند.
مدیر کاروان محبان‌الرضا(ع) زرند بیان کرد: بیش از 80 درصد اعضای کاروان را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند و روزانه به طور متوسط بین 30 کیلومتر پیاده‌روی می‌کنند.
حجت‌الاسلام علیزاده، روحانی کاروان پیاده محبان‌الرضا(ع) شهرستان زرند نیز به برنامه‌های فرهنگی این کاروان در طول سفر اشاره کرد و گفت: برپایی نمازهای جماعت اول وقت و اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی، بیان احکام، عطرافشانی قبور مطهر شهدا، تفسیر قرآن‌ کریم و زیارت امامزادگان از جمله این برنامه‌هاست.
یادآور می‌شود، در مراسم بدرقه این کاروان فرماندار و جمعی از مسئولان اجرایی و قشرهای مختلف مردم ولایت‌مدار حضور داشتند و اعضا از محل مسجد حضرت رقیه(س) با استقبال گرم مردم و پس از اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی حرکت خود را به سوی مشهد مقدس از مسیر راور آغاز کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: