کد خبر: 3731137
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
گروه اجتماعی - رئیس جمعیت هلال احمر ماکو گفت: جسد پدری که برای نجات فرزندش در سد شهید قنبری این شهرستان غرق شده بود پس از ۱۲ روز جست وجو از آب بیرون کشیده شد.

جسد غرق شده در سد شهید قنبری ماکو، پس از 12 روز جست و جو پیدا شد

سجاد اسماعیل‌زاده، رئیس جمعیت هلال احمر ماکو در گفت و گو با ایکنا از آذربایجان غربی بیان کرد: سرانجامِ لحظه ای سهل انگاری موجبات فوت دو تن همشهریانمان را فراهم ساخت.

وی افزود: عوامل امدادی و انتظامی پس از کسب خبر وقوع این حادثه بی درنگ در محل حاضر شده و جسد کودک ۴ ساله را به بیمارستان انتقال دادند و در نهایت پدر در روز دوازدهم جستجو پیدا شد.

اسماعیل زاده در ادامه با بیان اینکه نبود دید کافی در زیر آب و کمبود امکانات در سد شهید جواد قنبری عملا کشف جسد غرق شده را با مشکل مواجه کرده بود، خاطر نشان کرد: در این راستا تعدادی غواص نیز به منطقه اعزام شده بودند ولی به دلیل نبود دید کافی در زیر آب عملا این امر هم ابتر مانده بود.

وی ادامه داد: نیروهای هلال احمر ماکو با تلاشهای مردمی با قایق و تورهای ماهیگیری تمامی نقاط سد را کنترل کردند و پس از ۱۲ روز تلاش جهادی مردم و ارگانهای دخیل در همان نقطه غرق شده جسد بی جان از آب بیرون کشیده شد.

رئیس جمعیت هلال احمر ماکو تصریح کرد: جسد دو پدر و پسر در همان روز با حضور کثیری از مردم شهرستان و خانواده مرحومین در خوابگاه عبدی به خاک سپرده شد.

به گزارش ایکنا مسئولین استان به مردم و مسافران استان نسبت به شنا کردن در سدها و تاسیسات آبی استان هشدار داده بودند که باز این حادثه در شهر ماکو رخ داد‌.

شایان ذکر است؛ سدهای آذربایجان غربی جهت تامین آب شرب و کشاورزی طراحی شده است و شنا کردن در دریاچه های این سدها می تواند خطرهای جانی بسیاری را متوجه افراد به ویژه کودکان کند لزا در این دریاچه ها غریق نجات وجود ندارد و همین امر موجب می شود در صورت بروز حادثه غرق شدگی، احتمال مرگ بسیار بیشتر باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: