کد خبر: 3731510
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
گروه فعالیت‌های قرآنی- نفر برتر در رشته قرائت گفت: برای بانوان باید محافل قرآنی برگزار شود زیرا به دلیل محدودیت آنها نمی‌توانند در مکان‌های مختلف قرآن بخوانند.

 محافل قرآنی برای قرائت قرآن بانوان فراهم شود

زهرا پورطهماسب، نفر برتر در رشته قرائت در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران با بیان اینکه حدود 10 سال در مسابقات شرکت می‌کنم، اظهار کرد: در گذشته در مسابقات زیر 16 سال شرکت می‌کردم و چهار سال نیز درمقطع بزرگسالان شرکت می‌کنم.

وی با بیان اینکه قرآن نقش زیادی در زندگی‌ام داشته است، گفت: به برکت قرآن در همه مراحل زندگی‌ام به موفقیت رسیدم و زمانی که با مشکلات زیادی مواجه بودم به طرز شگفت انگیزی این مسائل و مشکلات برطرف شد.

نفر برتر رشته قرائت با تاکید بر عمل به قرآن، افزود: اگر بگویم که 100 درصد به فرامین دینی عمل کردم اغراق می کنم ولی امیدوارم جزء افرادی باشیم که کاملا به آن عمل کنیم.

پور طهماسب ادامه داد: در زندگی خود تلاش کردم که از آیات قرآنی استفاده و به آن عمل کنم زیرا خواندن قرآن بدون عمل به آن اثرگذار نیست.

وی نقش حافظان و قاریان را در فرهنگ جامعه بسیار موثر دانست و بیان کرد: مردم به حافظان و قاریان توجه زیادی دارند و اگر از کودکی که حافظ بخشی از قرآن باشد سوالی پرسیده می شود و جواب می دهد دل و جان مردم به سمت قرآن کشیده می شوند.

نفربرتر رشته قرائت با تاکید بر حمایت مسئولان از حافظان و قاریان قرآن ، گفت: برای بانوان باید محافل قرآنی برگزار شود زیرا به دلیل محدودیت آنها نمی‌توانند در مکان‌های مختلف قرآن بخوانند.

پور طهماسب افزود: در جامعه امروزی باید برای ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی تلاش کنیم که از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: