کد خبر: 3732681
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
گروه اجتماعی - با حضور پرچم بارگاه امام رضا(ع) و خدام رضوی در زندان جیرفت اولیای دم به حرمت پرچم بارگاه رضوی از قصاص صرف نظر و مانع از اعدام شدند.

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از ستاد سیره رضوی جنوب استان کرمان، حسین مشایخی، رئیس ستاد سیره رضوی جنوب استان کرمان دیروز دوشنبه، 1 مرداد گفت: صبح امروز با حضور پرچم بارگاه امام رضا (ع) و خدام رضوی در زندان جیرفت اولیای دم به حرمت پرچم بارگاه رضوی از قصاص صرف نظر و مانع از اعدام شدند.
وی افزود: این فرد 11 سال پیش مقتول را در یکی از روستاهای جیرفت به قتل رسانده بود که پس از گذشت این مدت و صادر شدن رای اعدام قرار بود بامداد امروز این حکم به اجرا درآید که با حضور خادمان آستان قدس رضوی و صحبت و رایزنی از شب گذشته خانواده به بخشش رضایت دادند.
مشایخی بیان کرد: بامداد امروز در بالای چوبه دار اولیای دم با اعلام بخشش قاتل در کنار پرچم بارگاه رضوی صحنه‌ای را به نمایش گذاشتند که نشان از عشق و ارادت به این امام رئوف دارد.
رئیس ستاد سیره رضوی جنوب استان کرمانتصریح کرد: اولیای دم با این کار از خانواده و فرد قاتل خواستند تا با وقف همه اموال و دارایی‌های خود به نام امام رضا(ع) سبب آزادی دوباره از بند زندان شود.
مشایخی اظهار کرد: همه افراد باید این موضوع را مد نظر داشته باشند که ظلم در حق دیگران و گرفتن حق زندگی تاوان بزرگی دارد که مطالبه این حق قانونی و قصاص حق قانونی بازماندگان است.
وی ورود پرچم متبرک آستان امام مهربانی امام رضا(ع) به شهرستان جیرفت را سبب خیرات و برکات زیادی دانست و تأکید کرد: امروز با حضور خدام رضوی در جنوب کرمان عطر و بوی رضوی طنین‌انداز شده و عشاق کوی دوست در کنار پرچم رضوی عطر حضور در آن آستان را احساس می کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: