کد خبر: 3732821
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
گروه اجتماعی- رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور از ایجاد یک بانک اطلاعات جامع از وضعیت، اقتصادی، بهداشتی، درمانی، آموزشی و خانوادگی در سال جاری خبر داد و افزود: مشکلات خانواده زندانیان مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد.

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از خبرگزاری ایسنا علی‌اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور عصر روز گذشته 1 مرداد در نشست شورای قضایی استان سمنان اظهار کرد: کاهش ورودی به زندان‌ها در پنج سال گذشته در دستور کار بوده است و به طور سالانه شاهد سه تا چهار درصد کاهش ورودی زندان‌ها بودیم.

معاون قوه قضائیه، تغییر نگاه برای حل بخشی از مشکلات زندان‌ها را لازم دانست و افزود: وقتی نگاه تبدیل به آن شود که به هر علتی اشخاص را به زندان بفرستیم از اثر گذاری زندان کاسته خواهد شد.

دکتر جهانگیر کم‌بودن آمار متهمین نسبت به محکومین در استان سمنان در قیاس با سطح کشور را بیانگر نگاه مسئولین و قضات در جهت سرعت بخشی به رسیدگی به پرونده‌ها عنوان کرد و گفت:  زندان‌های استان سمنان مناسب نیست و زندان‌های استان از جمله محرومترین بخش‌های آن به حساب می‌آید.

معاون قوه قضائیه  حمایت از طرح های مرتبط با زندان‌ها، سرعت بخشی جهت ایجاد فضاهای مناسب و جابجایی زندان‌ها در استان سمنان را نیازمند تلاش جدی و فوق العاده دانست و متذکر شد: بانک اطلاعات جامع از وضعیت، اقتصادی، بهداشتی، درمانی، آموزشی و خانوادگی در سال جاری  ایجاد می شود ک در این راستا مشکلات خانواده زندانیان مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد. انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: