کد خبر: 3733125
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۹
گروه معارف - آیت‌الله دری نجف‌آبادی برلزوم برنامه‌های سازنده و موثر در امامزادگان تأکید کرد و گفت: از اجرای برنامه‌هایی که فقط ظاهر دارند و بی‌محتوا هستند پرهیز کنید. ظرفیتی که از طریق امامزادگان ایجاد شده است باید به درستی استفاده شود.

امامزادگان، کانون اتصال مردم به قرآن واهل‌بیت(ع) هستند

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، روضه منوره آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) اراک شامگاه روز گذشته دوم مرداد، با حضور آیت‌الله دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان، سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی، حجت‌الاسلام دلاوری مدیرکل اوقاف استان و جمعی از مسؤلان، خیرین و مردم رونمایی شد.
آیین افتتاحیه با تلاوت استاد مجید جیریایی قاری ملی آغاز شد. آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان در این آیین گفت: رسیدگی و توجه به آستان مقدس امامزادگان به عنوان کانون نور بسیار حائز اهمیت است. برای حضور حداکثری مردم در بقاع متبرکه باید شرایط لازم را فراهم کرد.
وی تصریح کرد: امامزادگان به عنوان کانون معرفت و عبادت مهم‌ترین اماکن برای اشاعه فرهنگ علوی، فاطمی و محمدی(ص) هستند که با اجرای برنامه‌های فرهنگی موثر می‌توان زمینه نشر اخلاق قرآنی را میسر کرد.
این مقام مسئول اظهار کرد: همه بقاع ویژه هستند و قابلیت توسعه دارند. برای بهره‌وری بیشتر باید امکانات رفاهی ویژه زائران فراهم شود. فضای امامزاده باید جذاب باشد تا زائران از اقصی‌نقاط کشور یا جهان برای زیارت مشرف شوند.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: امامزاده محمد عابد اراک یکی از اماکن زیارتگاهی نه تنها مردم استان بلکه سایر استان‌هاست. ایشان برادر امام رضا(ع) هستند و همین امر بر اهمیت آن حضرت می‌افزاید. این مکان در مناسبت‌های دینی مملو از شیفتگان خاندان نبوی و فضایی آرام برای عبادت است.
وی تصریح کرد: اوقاف وظیفه دارد مکانی برای پاسخگویی به مسایل شرعی بانوان و آقایان و شبهات ایجاد کند تا مردم با طمأنینه و امنیت‌خاطر مباحث را مطرح و پاسخ درست را دریافت کنند.
نماینده ولی فقیه در استان برلزوم برنامه‌های سازنده و موثر در امامزادگان تأکید کرد و گفت: از اجرای برنامه‌هایی که فقط ظاهر دارند و بی‌محتوا هستند پرهیز کنید. ظرفیتی که از طریق امامزادگان ایجاد شده است باید به درستی استفاده شود.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: امامزادگان کانون اتصال مردم به اهل‌بیت علیهم السلام و قرآن هستند. این اماکن مقدس کانون انسجام ملی بوده و می‌توان با برنامه‌ریزی به این مهم دست یافت. آستان مقدس امامزاده‌ها ستون هستند و شاه‌ستون همه بارگاه مطهر امیرالمومنین(ع) و دیگر ائمه هستند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: