کد خبر: 3733851
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
حجت‌الاسلام دریکوند مطرح کرد:
گروه فرهنگی ـ رئیس شورای هیئات مذهبی کشور با تاکید بر ضرورت استفاده از توان پژوهشی جهاد دانشگاهی برای افزایش کارآیی و فعالیت‌های هیئات مذهبی، اظهارکرد: توان پژوهشی جهاددانشگاهی برای افزایش کارآیی هیئات مذهبی به کار گرفته شود.

 استفاده از توان پژوهشی جهاددانشگاهی برای افزایش کارآیی هیئات مذهبی

در آستانه فرا رسیدن سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی، حجت‌الاسلام روح‌الدین دریکوند، رئیس شورای هیئات مذهبی کشور در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، اظهارکرد: جهاد دانشگاهی از ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، اشتغال و پژوهش برخوردار است کمااینکه یکی‌از نهادهایی است که یک روز در تقویم رسمی کشور را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به این‌که جهاد دانشگاهی از نهادهایی است که رویکرد انقلابی خود را از همان اوایل تشکیل تاکنون حفظ کرده است، به وجود روحیه جهادی در جهاددانشگاهی اشاره کرد و افزود: آن‌چه می‌تواند در ادامه راه موجب موفقیت‌های روزافزون این نهاد انقلابی شود بهره‌گیری از روحیه جهادی است.

فعالیت‌های جهاددانشگاهی الگویی برای حل مشکلات اقتصادی کشور

دریکوند فعالیت جهاددانشگاهی را الگویی مناسب برای حل مشکلات اقتصادی کشور ذکر کرد و ادامه داد: این نهاد می‌تواند به حل مشکلات اقتصادی و عبور کشور از شرایط کنونی کمک کند.
رئیس شورای هیئات مذهبی کشور به وجود مشکلات اجتماعی در استان‌های کمتر توسعه یافته اشاره کرد و افزود: ایجاد دفاتر تسهیل‌گری در مناطق حاشیه‌ای خرم‌آباد می‌تواند باعث افزایش کیفیت زندگی مردم در این مناطق شود که با واگذاری یکی از دفاتر تسهیل‌گری به جهاددانشگاهی، امیدواریم شاهد توجه بیشتر به مناطق حاشیه‌ای باشیم.
وی به ظرفیت‌‌های طبیعی استان لرستان اشاره کرد و با ذکر این مطلب که جهاددانشگاهی لرستان می‌تواند با توان علمی و عملی از این ظرفیت‌ها جهت رشد و شکوفایی استان بهره گیرد، خاطرنشان کرد: مشکل امروز کشور و امروز اشتغال و رفع بیکاری است که هنر نهادهای انقلابی مانند جهاددانشگاهی در حال حاضر باید کمک به توسعه و اشتغال استان باشد.
حجت‌الاسلام دریکوند، حفظ روحیه جهادی و کمک به توسعه علم را از مؤلفه‌های وفاداری به نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: فعالیت در مسیر منویات مقام معظم رهبری مشکلات کنونی خواهد بود و انتظار می‌رود جهاد دانشگاهی همچنان بیش از گذشته در این مسیر قدم بردارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: