کد خبر: 3735918
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
مرکز تحقیقات استراتژیک توسعه فراخوان دومین کنفرانس قرآن‌پژوهی پیشرفت را با موضوع «مبانی نظری و پارادایمی اجتهاد تفسیری» اعلام کرد.

به گزارش ایکنا؛ تسنیم نوشت: مرکز تحقیقات استراتژیک توسعه دومین کنفرانس قرآن‌پژوهی پیشرفت را با موضوع «مبانی نظری و پارادایمی اجتهاد تفسیری» با همکاری وزارت علوم و برخی نهادهای علمی دیگر در اردیبهشت‌ماه سال 98 در استان قم برگزار می‌کند. 

بر پایه این گزارش، این کنفرانس به عنوان پیشاهنگ برگزیده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تولید میان‌رشته‌ای علوم، نوآوری و نظریه‌پردازی با مشارکت نهادهای برجسته راهبردی تولید علم و اندیشمندان کشور بر آن است تا سطوح تحلیلی بینان‌های پارادایمی نظریه و مکتب تفسیری پیشرفت‌شناخت را آشکار کند.

سمینار اول این کنفرانس در تاریخ 25 مردادماه 97 از ساعت 8 صبح تا 17 بعد از ظهر به عنوان پیش‌درآمد آن، در ذیل مبانی فلسفه دینی نظریه تفسیر پیشرفت‌شناخت و با حضور جمعی از اساتید، اصول آرای خویش را در پنج گام به گفت‌وگو می‌گذارند که شامل مروری بر ساختار کلان نظریه تفسیر پیشرفت‌شناخت، تعریف مبانی فلسفه دینی یک مکتب تفسیری، ساختار عینی این سطح از مبانی و کارکرد آن در سطوح تفکر تفسیری است. 

این کنفرانس از نهادها و اندیشه‌ورزان عرصه قرآن‌پژوهی دعوت به هم‌اندیشی با این تکاپوی ستیز علمی را دارد. این عرصه تحلیلی، یک الگوی خودویژه مدیریت دانشی است که مرکز تحقیقات توسعه پیش روی اهل نظر و نقد می‌آورد. 

انتهای‌ پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: