کد خبر: 3737638
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
گروه اجتماعی- شهردار اصفهان گفت: مدیریت شهری اصفهان درصدد است یک روز از هفته را به طرح ممنوعیت تردد خودروهاي تک سرنشين در نقاط خاصي از شهر اختصاص دهد.

به گزارش ایکنا از اصفهان، قدرت‌الله نوروزی صبح امروز شنبه 20 مردادماه در برنامه رادیویی «سلام اصفهان» اظهار کرد: برای اجراي طرح ممنوعيت تردد خودروهاي تک سرنشين نياز به مشارکت همگاني مردم داريم.
وی  ادامه داد: در ابتدا نظرات کارشناسان را در خصوص این طرح دریافت و مصوبات لازم را از مراجع ذی صلاح اخذ می‌کنیم و سپس اين طرح را با مشارکت مردم اجرا خواهيم کرد، به طور حتم اجراي اين طرح در کاهش آلودگي هوا و ترافيك شهر تاثير بسزايي دارد.
وی به برگزاری اجلاس شهرداران کلان‌شهرها به میزبانی مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: در این اجلاس که روز پنجشنبه هفته گذشته در شهر مشهد برگزار شد، شهرداري‌ها براي افزايش درآمدهاي پايدار شهرداري‌ها پيشنهاداتي به دولت و مجلس ارائه کردند، اميدواريم با حمايت دولت و مجلس و اصلاح قوانين همچنين وضع مقررات جديد براي شهرداري‌ها بتوانيم به سمت درآمدهاي پايدار حرکت كنيم.
شهردار اصفهان ادامه داد: در حال حاضر شرایط مالی شهرداری‌ها مناسب نیست و رکود بر درآمدهای اين نهاد تاثير گذاشته است از اين رو بايد با تدبير شايسته و وضع مصوبات مناسب به سمت درآمدهاي پايدار براي شهرداري‌ها حرکت کرد تا کيفيت و کميت ارائه خدمات به شهروندان افزايش يابد.
نوروزی با اشاره به شرایط کم‌آبی اظهار کرد: با توجه به کمبود منابع آبی از شهروندان انتظار می‌رود در مصرف آب به صورت جدي صرفه جويي کرده و مراقب هدر رفت آب باشند.
وی ادامه داد: شهرداری درصدد است با شیوه‌های مختلف صرفه‌جویي و جلوگيري از هدر رفت آب، تابستان سخت امسال را پشت سر بگذراند که اميدواريم مردم با کارکنان فضاي سبز شهرداري همکاري کنند تا فضاي سبز و درختان كه بخشي از هويت شهر هستند، سرزنده باقي بمانند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: