کد خبر: 3737734
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۹
آیت‌الله صفایی بوشهری:
کانون خبرنگاران نبأ ــ نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه نهمین امام شیعیان حضرت جواد الائمه(ع) فرمود «هر‌کس موقعیت‌شناس نباشد، جریانات او را می‌رباید و هلاک می‌کند»، عنوان کرد: گوش خود را وقف شنیدن پیام‌هایی کنید که ریشه در خدا و عترت و پیام‌های رحمانی داشته باشد.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، روز گذشته، 20 مرداد در همایش بسیج رسانه استان بوشهر با قدردانی از تلاش اصحاب رسانه و خبرنگاران استان بوشهر به نقش مهم این قشر در توسعه و پیشرفت جامعه پرداخت و اظهار کرد: تاریخ رسانه در استان بوشهر دارای پیشینه کهن و همیشه موفق بوده است و خبرنگاران بوشهری در توسعه، پیشرفت و اطلاع‌رسانی نقش تأثیرگذار و به‌سزایی داشته‌اند.

وی استان بوشهر را گنج ایران دانست و افزود: خبرنگاران استان بوشهر مایه افتخار و اقتدار این استان هستند چراکه نقش مهمی در عرصه تحقق مطالبات مردم و پیگیری آن‌ها دارند و همچنین استان بوشهر دارای خبرنگاران توانمندی است که برای بصیرت‌افزایی جامعه در راستای خنثی شدن ترفندهای دشمنان به‌صورت متحد و منسجم، باید نسبت به تشکیل جبهه مدیریت رسانه انقلابی اقدام کنند و در این رابطه این استان با داشتن ظرفیت‌های مختلف اقتصادی، صنعتی، فرهنگی، علمی، تجاری، کشاورزی، علم و فناوری به عنوان گنج ایران شناخته شده که باید از این ظرفیت‌ها برای پیشرفت استان استفاده کرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری مردم استان بوشهر در ابعاد مختلف انقلابی، علمی، ولایت‌مداری و تلاش کم‌نظیر دانست و تصریح کرد: مردم استان بوشهر شایسته خوبی و خدمتگزاری هستند و نباید در مظلومیت و محرومیت قرار داشته باشد.

اقتصاد کرانه دریا؛ ثروت عظیم برای توسعه کشور و رفاه مردم جامعه است

امام جمعه بوشهر با تأکید بر اینکه اقتصاد دریا پایه و اقتصاد کرانه‌ای یک امر مسلم اقتصادی است، گفت: این استان دارای طولانی‌ترین خط ساحلی با خلیج فارس است که باید از این ظرفیت در اجرای اقتصاد کرانه‌ای بهره جست و از این رو کرانه دریا یک ثروت عظیم برای پیشرفت و توسعه کشور و رفاه مردم جامعه است.

وی با تأکید بر نقش مهم خبرنگاران در ارائه پژوهش‌های لازم در ابعاد اقتصاد کرانه‌ای گفت: کشورهایی که دارای ساحل هستند بیش از 50 درصد تولیدات ناخالص ملی خود را از اقتصاد کرانه‌ای تولید می‌کنند در حالی که ایران با این همه ساحل و دریا سهم اندکی از اقتصاد کرانه‌ای دارد و همواره تمدن‌ها در کنار دریاها و سواحل شکل می‌گرفته که اکنون استان بوشهر دارای موهبت الهی 937 کیلومتر مرز دریایی در خلیج فارس است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر رسانه‌‌ها و خبرنگاران را پل ارتباط‌بخش بین طرح و جامعه دانست و افزود: رسانه‌ها در بخش‌های مختلف زبان گویای ارتباطی برای ارائه حقایق و واقعیت‌ها محسوب می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از تلاش جبهه استکبار برای مهندسی افکار و مدیریت جامعه خبر داد و بیان کرد: خبر، رسانه و اطلاع‌رسانی نقش اساسی در مهندسی مدیریت افکار جامعه دارد که نظام استکبار از دیرباز برای مهندسی افکار مردم در جوامع مختلف برنامه‌ریزی کرده است.

نویسنده کتاب «جنگ نرم» تسلط به کانون قدرت و منابع ثروت را  از اهداف جهان استکبار دانست و خاطرنشان کرد: جنگ رسانه‌ای دشمن و جهان استکبار از مدت‌ها قبل آغاز شده که این جنگ در قالب تهاجم نرم و فرهنگی گسترش یافته است و 6 ابررسانه و 13 رسانه بزرگ در جهان وجود دارد و همه این رسانه‌ها  به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به صهیونیسم بین‌الملل متصل هستند که نگاه آنان به چپاول ثروت کشورها و تسلط بر حوزه سیاست و قدرت آنان و مدیریت افکار جامعه است.

آیت‌الله صفایی بوشهری  جنایات رژیم آل سعود در قتل عام کودکان یمنی در بمباران اتوبوس حامل دانش‌آموزان محکوم و خاطرنشان کرد: متجاوزان سعودی با حمله به یک اتوبوس دانش‌آموز و کودکان یمنی را به خاک و خون کشاند اما سازمان ملل فقط اظهار تأسف خود را بیان کرد و رسانه‌های غربی نسبت به این جنایت عکس‌العمل نشان ندادند و سانسور رسانه‌ای در کشورهای غربی حاکم است و در مقابل ظلم و جنایت علیه بشریت و حقوق بشر سکوت می‌کنند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه آمریکا هیچ‌گاه به این اندازه دچار سقوط سراشیبی نبوده افزود: رسانه‌های غرب ضعف‌های رئیس جمهور آمریکا که از تعادل خارج شده می‌خواهند با پوشش رسانه‌ای جبران کنند ولی نمی‌توانند به این مهم دست یابند چراکه در سقوط سراشیبی قرار گرفته است.

نویسنده کتاب «ولایتمداری؛ تنها حجت سیاسی الهی» در پایان با اشاره به اینکه نهمین امام شیعیان حضرت جواد الائمه‌(ع) فرمود «هرکس موقعیت‌شناس نباشد، جریانات او را می‌رباید و هلاک می‌کند»، عنوان کرد: گوش خود را وقف شنیدن پیام‌هایی کنید که ریشه در خدا و عترت و پیام های رحمانی داشته باشد.

خبرنگار: حامد فکوری

عکاس: کیوان عمادی

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: