کد خبر: 3738594
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۷
گروه فرهنگی ــ معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش ماکو از سنددار کردن 16 میلیون و سیصد متر مربع از اراضی مدارس ماکو خبر داد و گفت: تلاش می‌شود تمامی اراضی و مدارس آموزش و پرورش ماکو سنددار شوند.

بیش از ۱۶ میلیون و ۳۰۰ مترمربع از اراضی مدارس ماکو سنددار می‌شود

محرم فرجی معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش ماکو در گفت و گو با ایکنا از آذربایجان‌غربی بیان کرد: تلاش می شود تمامی اراضی و مدارس آموزش و پرورش ماکو سنددار شوند و در این راستا بیش از 16 میلیون و سیصد متر مربع از اراضی مدارس ماکو سنددار خواهد شد.

وی بااشاره به اینکه متاسفانه در سنددار کردن مدارس طی سالهای گذشته هیچگونه اقدامی صورت نگرفته‌بود، افزود: این امر باعث تضییع حق آموزش و پرورش شده بود که در این راستا یکی از مهم‌ترین مکان‌های این نهاد علمی که از قدیم الایام مدرسه بود از دست آموزش و پرورش خارج شده بود که در جهت رفع این مشکلات اقدام به اخذ سند ثبتی ۲۴ مدرسه شهری و ۲۸ روستایی شد که از مدارس شهری تاکنون ۱۵ تای آن سند دار شده‌اند.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرودش ماکو خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین این اقدامات رفع مشکل به وجود آمده در مدرسه شهید دکتر آیت بود که متأسفانه حکم تخریب این مکان از سوی دادگاه ماکو صادر شده بود که با حضور در وزارت امور اقتصادی و سازمان ثبت اسناد و پیگیری های لازم این مشکل حل شد.

فرجی باتاکید بر اینکه با اخذ اسناد ثبتی مدارس سازمان نوسازی مدارس و خیرین مدرسه ساز به راحتی می‌توانند نسبت به نوسازی به احداث مدارس اقدام نمایند، تصریح کرد: تغییر کاربری بخشی از مدارس که پتانسیل تبدیل به تجاری را دارند نیز همگام با این عمل حل خواهد شد.

وی ادامه داد: اقدام برای اخذ ۲۴ سند مدرسه شهری انجام شده که این اقدام از طریق گواهی بند د ۱۰ مدرسه شهری و از طریق انتقال از طرف شهرداری ماکو ۱مدرسه و از طریق قانون تعیین تکلیف ۳ مدرسه سند دار شدند.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرودش ماکو در تشریح چرایی دیر شدن اخذ سند های مدارس گفت: مشکلات اداری زیادی دامنگیر این قضیه بود که از آنها میتوان به مدارس وقفی، مدارسی که سند اولیه آنها به نام ارگان های دیگر بود و غیره اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: جمع کل متراژ تغییر کاربری از آموزشی به تجاری متراژ عرصه ۴۳۷۸۴۳۲ و متراژ تجاری۶۴۳۱۰۷ متر مربع نیز است.

فرجی همچنین بر اقدامات صورت گرفته جهت اخذ سند ثبتی ملکی اشاره کرد و افزود: متراژ کل ارثیه املاکی که برای ثبت سند آنها اقدام شده است ۱۶۳۸۲۳۴۱ متر مربع می باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: