کد خبر: 3739049
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۸
کانون خبرنگاران نبأ ــ بر اساس سیاست مجمع اصناف در ایجاد فروشگاه های بزرگ باید 20 درصد واحدهای صنفی در شهرها و روستاها به فروشگاه بزرگ تبدیل شوند و بیش از 15 درصد فروش و عرضه کالا توسط فروشگاههای بزرگ چند منظوره مدیریت شود.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، مصطفی گراشی، رئیس مجمع امور صنفی استان بوشهر، ظهر دیروز، 24 مرداد در نشست خبری با خبرنگاران خبرگزاری ها و نشریات محلی که در محل سالن کنفرانس شهدای اصناف مرکز استان برگزار شد، با اشاره به اینکه تاریخچه و قدمت اصناف و بازار کسب و کار بنادر بوشهر بیش از 800 سال است، اظهار کرد: 42 هزار صنف مجوز دار استان بوشهر در اصناف ثبت و ساماندهی شده است و تعداد 7 هزار صنف استانی بدون پروانه کسب است.

رئیس مجمع امور صنفی استان بوشهر در ادامه با اعلام اینکه 900 واحد صنفی در شهرستان بوشهر فاقد پروانه کسب هستند، افزود: 8 هزار و 500 واحد صنفی مجوز دار در شهرستان بوشهر در عرصه بازار فعالیت اقتصادی و تجارت می‌کنند و لذا پروانه کسب در اصل هویت بخشی به اصناف است.

تبدیل 20 درصدی اصناف شهری و روستایی به فروشگاه بزرگ چند منظوره

وی در پاسخ به پرسش خبرگزاری ایکنا که سیاست مجمع اصناف در ایجاد فروشگاه های بزرگ جهت دسترسی آسان شهروندان به کالاها چیست؟، گفت: بر اساس قانون باید 20 درصد واحدهای صنفی در شهرها و روستاها به فروشگاه بزرگ تبدیل شوند و بیش از 15 درصد فروش و عرضه کالاها به شهروندان توسط فروشگاه های بزرگ چند منظوره مدیریت و انجام شود.

گراشی به علل مدت دار شدن وجود کالاهای خارجی در بنادر استان بوشهر اشاره کرد و افزود: بنادر شهرهای بوشهر به خاطر بندر تجاری بودن آن، کالاهای وارداتی و خارجی مانند چای، برنج، روغن و شکر و... در بازار این شهر عرضه می شود و از طرف دیگر حمایت و عرضه کالای ایرانی نیازمند بالا رفتن کیفیت، ارزانی کالا و تولید انبوه است.

آماده سازی زیرساخت خروج 1400 صنف شهری به منطقه ویژه اقتصادی

پیشکسوت نوحه‌خوانی و ستایش‌گری حضرت سیدالشهدا(ع) با تأکید بر اینکه تلاش نکردن در رسیدن به هدف تنها راهی است که به شکست می‌انجامد، عنوان کرد: در راستای رعایت قوانین سازمان محیط زیست باید 1400 صنف در بوشهر به بیرون شهر منتقل شوند و در این راستا زیرساخت ها را در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر آماده کرده ایم.

برگزاری همایش نقش رسانه در بازار

وی با اشاره به اینکه دومین شهید مدافع حرم استان بوشهر «عیدمحمد رضایی» از شاغلین بازار اصناف این استان بود، خبرداد: همایش نقش رسانه در بازار به زودی از سوی سازمان بسیج اصناف، بازاریان و تجار سپاه امام صادق(ع) در این شهر جهت داشتن بازار کسب و کار ایده آل مردم برگزار می شود.

به روزرسانی قیمیت کالاهای مصرفی بازار در پایگاه اینترنتی اصناف بوشهر

رئیس اتاق اصناف استان بوشهر اظهار کرد: نرخ گذاری طلا مطابق با نرخ گذاری بازار طلا تهران انجام می شود و تا کنون هیچ گونه تخلفی مبنی بر گرانفروشی در بازار طلای بوشهر گزارش نشده است و بحث نظارت و پیگیری گرانفروشی بر اساس قانون نیاز به شکایات و مراجعه مردم دارد که پرونده گران فروشی ها مورد بازرسی قرار گیرد و در این رابطه قیمت کالاهای مصرفی بازار به صورت روزانه از طریق پایگاه اینترنتی اصناف بوشهر به نشانی http://asnafbu.ir به روزرسانی می شود.

کشف 2 انبار احتکار برنج در کوی تنگک منطقه 2 بندر بوشهر

گراشی با ابراز اینکه تعیین تخلف در بازار نیازمند صدور احکام قاضی تعزیرات حکومتی می باشد، گفت: 2 انبار احتکار برنج در کوی تنگک منطقه 2 بندر بوشهر کشف شده و در حال طی شدن مراحل پرونده احتکار برنج بوشهر در مجامع قضایی مرتبط است.

تامین کالاهای ته لنجی مایحتاج مردم با دریافت ارز 4 هزار و 200 تومانی

وی اظهار کرد: برای تامین مایحتاج مردم می‌توان از ظرفیت کالای ته لنجی استفاده کرد که در این راستا مجمع امور صنفی آمادگی برای تامین و توزیع کالاهای مورد نیاز مردم با دریافت ارز 4 هزار و 200 تومانی دارد و در این خصوص پس از اصلاح قانون نظام صنفی هیچ مشکل و محدودیتی برای ایجاد کسب و صنف در همه زمینه‌ها در شهر بوشهر وجود ندارد که این مهم سبب رشد کیفی اجناس و رقابت پذیری کسبه شده است.

عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت ماهی و میگو در بنادر و جزایر صیادی

رئیس اتاق اصناف استان بوشهر در پایان با اشاره به رتبه 16 این استان بر اساس اعلام بانک مرکزی در بین دیگر نقاط کشور از لحاظ گرانی خبرداد و اعلام کرد: قیمت گذاری آبزیان دریایی حوزه خلیج فارس در شهر بوشهر بر اساس سیاست‌گذاری شیلات ایران است و در این خصوص عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت ماهی و میگو در بنادر و جزایر صیادی این استان است.

کسب مقام برتر کشوری پایگاه مقاومت بسیج شهید گراشی در جشنواره مالک اشتر

یادآور می شود، برپایی نمایشگاه اصناف در آیینه اسناد به منظور تقویت بنیه فرهنگی مراکز تجاری، جلسه مدیران اجرایی اتحادیه های صنفی شهرستان بوشهر با مدیر استانی شبکه تخفیفی تقسیطی BP کارت، اجرای برنامه شب شکوه بازار به همراه رونمایی از کتاب اصناف در بوشهر به قلم گردآوری حسین دهقان، تجلیل از پیشکسوتان و معتمدین بازار بندر بوشهر، معرفی و تجلیل از محمد ابراهیم (بیژن) نبوی سفیر کسب و کار بازار بوشهر در استان فارس در برنامه شبانگاهی «بوشهر آشیانه شوریدگان دریادل»، کسب مقام برتر کشوری پایگاه مقاومت بسیج شهید گراشی اتحادیه مشاورین املاک و نمایشگاه داران اتومبیل حوزه مقاومت بسیج امام حسین(ع) اصناف شهرستان بوشهر در سومین جشنواره سراسری مالک اشتر بسیج مستضعفین از دیگر افتخارات و فعالیت های کارنامه اتاق اصناف مرکز استان بوشهر است.

خبرنگار: حامد فکوری

عکاس: ایمان شجاعی مقدم

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: