کد خبر: 3739750
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
احمدپور:
گروه اجتماعی ــ مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری گفت: با انجام اقدامات کوتاه‌مدت، تنش آبی در ۱۰۰ روستای استان مدیریت و از بروز بحران جلوگیری شد.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، به نقل از ایرنا تورج احمدپور افزود: هرساله با ورود به فصل تابستان و تشدید خشکسالی ها، آبرسانی به مناطق روستایی با مشکل مواجه می شود.
وی با بیان اینکه 220 روستای استان امسال با کم آبی مواجه شد، بیان کرد: این موضوع منجر به ایجاد تنش آبی در 100 روستا شد که از این تعداد 55 روستا آبرسانی سیار شد و مشکل سایر روستا از طریق جیره بندی و وارد مدار کردن چاه اجاره ای و حفر چاه اضطراری برطرف شده است.
احمدپور با اشاره به روستاهای با تنش آبی استان افزود: دستگرد، خیرآباد، ایرانچه، ده صحرا، مرادون، آقبلاغ، مرغملک، کاج، روستای سیله، گرداب علیا و قلعه چه بابامنصور امسال با مشکل جدی تامین آب مواجه شدند که هم اینک مشکل این روستاها برطرف شده است.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: برخی روستاهای زیر 20 هزار خانوار نیز با مشکل تامین آب مواجه هستند، اما زیر پوشش این شرکت نیستند با این وجود سعی در رفع مشکل این روستاها داریم.
احمدپور، تکمیل مجتمع های آبرسانی و انتقال آب را از راهکارهای مهار تنش آبی اعلام کرد و گفت: هم اکنون هشت مجتمع آبرسانی در حال اجراست که تلاش می شود 2 مجتمع تا پایان سال به بهره برداری برسد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: