کد خبر: 3740529
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
پس از پیگیری‌های رسانه‌ای در دستور کار قرار گرفت؛
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ چهل و یکمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی روز سوم شهریورماه به منظور بررسی سه موضوع که یکی از آنها وضعیت اتحادیه مدغم قرآنی است، برگزار می‌شود.

بررسی ادغام دو اتحادیه قرآنی در جلسه شورای توسعه/ انتخاب 3 عضو حقیقیبه گزارش خبرنگار ایکنا؛ چهل و یکمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی و دومین جلسه این شورا در سال 97 روز شنبه، سوم شهریورماه با حضور اعضای این جلسه و به منظور پیگیری و بررسی سه دستور برگزار می‌شود.
بر همین اساس اولین دستور این جلسه بررسی اساسنامه اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت مردمی کشور است. این موضوع ارجاعی از سوی هیئت رسیدگی به امور موسسات فرهنگی قرآن و عترت است. کلیات این اساسنامه پیش از این و در بیست و پنجمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی به تصویب رسیده بود و یک سری موارد باقی مانده بود که بررسی آنها برعهده هیئت رسیدگی به امور موسسات گذاشته شد. با توجه به اینکه بررسی موارد مذکور توسط هیئت طولانی شده و نیز اختلافاتی در این زمینه در هیئت وجود داشته است، شورای توسعه فرهنگ قرآنی مجدد به این موضوع و بررسی اساسنامه ورود کرده است.
دومین دستور کار این جلسه رأی‌گیری در مورد انتخاب سه عضو صاحب‌نظر حقیقی شورای توسعه فرهنگ قرآنی براساس رأی‌گیری اعضا است.
شورای توسعه فرهنگ قرآنی علاوه بر اعضای حقوقی شش عضو حقیقی نیز دارد که از این بین سه عضو حقیقی از طرف اتحادیه موسسات قرآن و عترت معرفی می‌شود و سه عضو دیگر از بین کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه فعالیت‌های قرآنی انتخاب می‌شوند.
برای انتخاب این سه عضو حقیقی بیش از 20 نفر از سوی نهادها و دستگاه‌های عضو شورا معرفی شده‌اند که روز شنبه سه نفر از بین آنها که بیشترین رأی را کسب کرده باشند، به عضویت شورای توسعه فرهنگ قرآنی در می‌آیند. در حال حاضر حجج اسلام «محمد حاج‌ابوالقاسم» و «سعید بهمنی» و نیز «عباس سلیمی» سه عضو حقیقی شورا هستند.
سومین دستور جلسه نیز بررسی وضعیت شوراهای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان‌ها به همراه ارائه پیشنهادات و ملاحظات مربوطه است. با توجه به تصمیم مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در جلسه نود و چهارم آن، مبنی بر وضعیت شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآنی استان‌ها و تعیین مدل پیشنهادی در کارگروه مربوطه، چهار پیشنهاد در مورد مدل کارکرد این شورا ارائه شد که در جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی بررسی خواهد شد.
چهل و یکمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی ساعت 17 تا 19 در دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی واقع در خیابان طالقانی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: