کد خبر: 3740974
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
گروه اجتماعی- امام جمعه سرایان با بیان اینکه محبت عاطفی و صداقت مورد توجه قرار بگیرد، گفت: دین در سبک زندگی اسلامی ما کمرنگ شده و اشرافی‌گری در جامعه زیاد شده است.

محبت عاطفی و صداقت؛ دو گمشده در سبک زندگی اسلامی

حجت الاسلام احمد نجمی‌پور، امام جمعه سرایان در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: در روایات آمده است که یکی از شاکیان روز قیامت، قرآن و پیامبران هستند.

وی افزود: اگر می‌خواهیم سبک زندگی اسلامی پیشرفته داشته باشیم باید به سمت آموزه‌های قرآن حرکت کنیم.

امام جمعه سرایان با بیان اینکه بسیاری از مشکلات در جامعه به این دلیل است که به قرآن عمل نمی‌شود، تصریح کرد: مشکلات مربوط به اسلام نیست، بلکه به این دلیل است که قرآنی و اسلامی عمل نمی‌کنیم.

نجمی‌پور با بیان اینکه محبت عاطفی و صداقت مورد توجه قرار بگیرد، اظهار کرد: دین در سبک زندگی اسلامی ما کمرنگ شده و اشرافی‌گری در جامعه زیاد شده است.

وی با بیان اینکه اگر دو عنصر مهم خانواده و قرآن در جامعه مورد توجه قرار بگیرد بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌ها برطرف می‌شود، تصریح کرد: قرآن کتاب جامع برای تمام ابعاد خانواده است.

امام جمعه سرایان بیان کرد: خانواده مرکز آرامش است و فروپاشی و تزلزل در خانواده‌ها به دلیل این است که خانواده مرکز آرامش نیست.

نجمی‌پور با بیان اینکه تکلیف داریم دینی، قرآنی و اسلامی عمل کنیم، اظهار کرد: اگر بخواهیم جامعه سالم باشد باید ابتدا خانواده سالم شود؛ لذا اگر خانواده اصلاح شود بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

وی افزود: خانواده تنها نهاد بی بدیل و جاودانه است و پیامبراکرم(ص) نیز می‌فرمایند: «‌بهترین بنای هستی از نظر من خانواده است».

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: