کد خبر: 3741274
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
گروه اجتماعی- استاندار سمنان بابیان اینکه مردم رکن اصلی انقلاب و نظام اسلامی ایران هستند، گفت: دولتمردان در هفته دولت باید به مردم گزارش عملکرد دهند.

به گزارش ایکنا از سمنان به نقل از خبرگزاری مهر، سید شهاب‌الدین چاوشی، استاندار سمنان شب گذشته، 3 شهریورماه هم‌زمان با دومین روز از هفته دولت در جمع مسئولان و مردم سرخه با بیان اینکه گزارش عملکرد اقدامات و خدمات صورت گرفته در نظام اسلامی به تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی استان لازم و واجب است، گفت: مردم رکن اصلی انقلاب اسلامی هستند، امروز همگان می‌دانیم که حکومت الهی امیر المومنان(ع) نیز بدون مردم میسر نمی‌شد لذا بدون مردم نمی‌توان حکومت کرد چراکه نقش مردم تعیین‌کننده است و مدیران ما نیز باید بدانند که مردم می‌بایست در جریان اقداماتشان باشند.

وی  با اشاره به اینکه در کشور ما حتی در اوج جنگ هم انتخابات یک روز عقب نیفتاده و این نشان می‌دهد که نقش مردم در انقلاب اسلامی تا چه میزان اهمیت دارد ا ذعان کرد: برنامه استعمارگران از گذشته تاکنون تفرقه بوده و اگر از دل هند، پاکستان و از دل پاکستان، بنگلادش بیرون می‌آید باید بدانیم که دلیل آن همین تفرقه و انشقاقی است که استکبار می‌خواهد لذا باید هوشیار باشیم.

چاوشی یاداورشد: استکبار و استعمار برای تفرقه مسلمانان همه امکاناتش را به کار می‌بندد و به حمدالله امام خمینی(ره) با اندیشه عظیمشان چنین خطری را درک کردند و حتی در ابتدای انقلاب اسلامی اجازه دادند که مردم ما در حج، پشت مفتی‌های عربستانی در مسجدالحرام نماز بگذارند و حتی فرمودند نماز مردم، نیاز به اعاده نیز ندارد درحالی‌که آن زمان این امر چیزی بسیار نادر بود که از اندیشه امام راحل(ره) در بعد جلوگیری از تفرقه بین مسلمانان برمی‌آمد.

به گفته وی؛ انقلاب اسلامی می‌خواست حکومت کند و تنها یک دیدگاه فقهی در گوشه حوزه نبود لذا باید دیدمان را وسیع‌تر و نگاهمان را جامع‌تر می‌کردیم و این امر به حمدالله با هدایت‌ها و اندیشه متعالی امام خمینی(ره) برای کشورمان میسر شد.

استاندار سمنان بابیان اینکه امروز درون یک مجموعه، یا منظومه همه ارکان باید کنار هم نقش ایفا کنند، خاطرنشان کرد: هر چرخ‌دنده در یک موتور باید برای ایفای وظیفه خودش بچرخد و اگر هر چرخ ناتوان شود، دیگران نیز در آن موتور و یا مجموعه ناتوان می‌شوند لذا اگر قوه قضائیه و مجلس و یا دولت تضعیف شوند، نظام ضربه می‌خورد و باید جلوی این امر را گرفت.

چاوشیادامه داد: تضعیف رئیس‌جمهور در شرایطی که شیپور جنگ اقتصادی دمیده شده و هیئت‌هایی از تمام دنیا مأمور شده‌اند تا بدانند راه‌های تنفس ایران کجاست و آن‌ها را قطع کنند، یک نوع ضربه به‌نظام اسلامی محسوب می‌شود.

وی استیضاح و سؤال از رئیس‌جمهور را حق مسلم مجلس دانست و گفت: قوه مقننه می‌تواند از رئیس‌جمهور و دولت سؤال بپرسد اما مقتضیات زمان و مکان نکته‌ای است که در فقه امام خمینی(ره) تأکید شده و لذا باید گفت «مصلحت» یک اندیشه فوق‌العاده بود که در فقه شیعی رسوخ پیدا کرد.

استاندار سمنان بیان کرد: یک‌هزار ساعت مذاکره صورت گرفت تا به دنبال ثابت شود دنبال سلاح اتمی نیستیم، دشمنان ما را متهم می‌کردند اما دیپلماسی ما که با حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی بود آن‌ها را ناکام کرد تا به اسلام هراسی و ایران هراسی که می‌خواهند دست نیابند امروز هم تدبیر دولت و هدایت معظم له منجر شد تا دنیا بفهمد ایران دنبال سلاح اتمی نیست و این توهم از ذهن غرب زدوده شد.

به گفته وی؛ این توهم زدایی از اذهان مردم و اروپائیان باعث شد که امروز آن‌ها با ایران همدل هستند، درست است که رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره مذاکرات تذکراتی دادند و درباره آن باید گفت ایشان به‌مثابه باید پدر خانواده باید تذکر دهند مگر قرار بود معظم له بیاید با گروه‌های سیاسی و نگاه‌های سیاسی درباره مذاکرات تعریف کند؟ خیر؛ ایشان همیشه از حوزه مدعی باید وارد شوند و می دانستند که چه نقشی را دولت ایفا می کند در این بین اما ما اگر زیاد اظهار مسرت می کردیم، تاریخ بعدها درباره ما قضاوت می کرد.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: