کد خبر: 3741804
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
گروه فرهنگی ــ مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه رسانه‌ها و فضای مجازی در انعکاس اخبار فرهنگی نقش بسزایی دارند، گفت: در همین راستا ۳۲۹ رسانه در استان سامان‌دهی شدند.

به گزارش ایکنا از سمنان به نقل از خبرگزاری مهر، محمد رضا سو قندی، مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان امروز 5 شهریور در مراسم تکریم خود به میزبانی سالن همایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان بابیان اینکه ۳۲۹ رسانه در استان سامان‌دهی شدند، اظهار کرد: ارشاد و دستگاه‌های فرهنگی همکار هنرمندان هستند زیرا اکثر برنامه‌ها توسط آموزشگاه‌ها، موسسات و انجمن‌ها برگزار می‌شود که در این بین وجود رسانه‌ها و فضای مجازی در ارتقا فرهنگ این خطه بسیار اثرگذار بوده است.

وی بابیان اینکه ۵۸۰پایگاه اوقات فراغت در استان سمنان وجود دارد، ادامه داد: در سامانه اوقات فراغت سه هزار و ۵۰۰ برنامه ثبت‌شده است که اگر بخواهیم کانون‌های مساجد، موسسات و آموزشگاه‌های آزاد را نیز محاسبه کنیم تعداد برنامه‌ها از این مقدار فراتر خواهد رفت لذا این نگاه به توسعه فرهنگی در استان در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بابیان اینکه در حوزه نرم افزاری شش عنوان برنامه تعریف‌شده است، یاداور شد: همه برنامه‌های فرهنگی و هنری باید در زیل این شش عنوان انجام شود لذا برای اجرایی شدن آن نیازمند به حمایت دولت، همراهی مردم و ارائه خدمات فرهنگی و هنری هستیم.

سوقندی با اشاره به اینکه برنامه‌های مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و بخش‌های عمرانی و اقتصادی تحت عنوان برنامه پیوست فرهنگی تعریف و در آن مباحثی نظیر آسیب‌های اجتماعی، همایش‌ها، جشنواره‌ها، شادی و نشاط مطرح می‌شود که حجم زیادی از فعالیت‌ها را به خود اختصاص می‌دهند که همگی توسط خود هنرمندان صورت می‌گیرد متذکر شد:  هنرمندان، شخصیت‌های فرهنگی و هنری سرمایه‌های نظام و کشور هستند لذا هنرمند به وضعیت مطلوب می‌اندیشد و می‌خواهد همواره وضع موجود را نقد و برای خوب‌تر شدن اوضاع حرکت کند لذا اگر کاری در حوزه فرهنگ انجام‌شده قطعا قسم اعظم آن بر دوش هنرمندان بوده است.

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بابیان اینکه هیچ حوزه فرهنگی و هنری خالی از حضور ارشاد وجود ندارد، اظهار کرد: ایجاد امنیت فرهنگی را به‌جای فضای امنیتی دنبال می‌کنیم زیرا در فرهنگ و ارشاد وظیفه ما ایجاد امنیت برای فعالیت هنرمندان است بنابراین اجازه دخالت افراد غیر متخصص غیر حرفه‌ای نه در هیچ حوزه‌ای ندادیم و در این بین از نظرات همه بهره گرفته‌ایم.

سوقندی  اذعان کرد:سمنان ظرفیت‌های خوبی در حوزه منابع طبیعی و میراث فرهنگی و ... دارد اما بالاتر از همه امکانات موجود دارای فرهیختگان و جوانان نخبه به عنوان سرمایه‌های اجتماعی است که قطعا با نگاه سلیقه‌ای نمی‌توان موثر برای افراد عمل کرد.

گفتنی است در این نشست از زحمات محمدرضا سوقندی تقدیر و حجت الاسلام علی اصغر فضیلت به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان معارفه شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: