کد خبر: 3741899
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
دارایی:
گروه سیاست و اقتصاد ــ مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان ایلام گفت: برای ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سطح استان باید مدل توسعه اقتصادی منطقه‌ای مبتنی بر مزیت‌های موجود باشد.
به گزارش ایکنا از ایلام، مرتضی دارایی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان ایلام امروز در نشست خبری اظهار کرد: استان ایلام دارای ۵۳۵ واحد صنعتی کوچک و متوسط دارای پروانه بهره‌برداری است که ۵۰ درصد آن در نواحی شهرک های صنعتی فعال هستند .
ارائه مدل برای صادرات در صنایع کوچک الزامی است
وی با بیان اینکه ۱۵ شهرک در ناحیه صنعتی مصوب در ایلام وجود دارد و 2 ناحیه صنعتی جدید در بخش «آسمان‌آباد» شهرستان «چرداول» و بخش «کارزان» شهرستان «سیروان» در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تصویب شده است، افزود: برای ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سطح استان باید مدل توسعه اقتصادی منطقه‌ای مبتنی برمزیت‌های موجود باشد و در حوزه صنعت، نفت و گاز مزایای بسیاری در استان وجود دارد که اگر این ظرفیت‌ها به سرمایه‌گذار معرفی شود زمینه ورود بیشتر این افراد به استان فراهم خواهد شد .
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایلام با تاکید بر نقش موثر صنایع متوسط کوچک در ایجاد اشتغال، ادامه داد: شاخص کشور از نظر فضای کسب و کار مناسب نیست هرچند از رتبه ۱۳۰ به ۱۲۰ رسیده ایم باید این شاخص‌ها را با رفع موانع و رونق و اشتغال روستایی بهبود بخشیم .
دارایی با بیان اینکه 90 درصد صنعت کشور را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند که برای اثربخشی بیشتر باید مدلی برای توسعه آنها ارائه شود در غیر این صورت قدرت صادرات ندارند، گفت: در این زمینه نیز قوانین خوبی از طرف دولت مصوب شده است.
وی آموزش کارکنان ومدیران واحدهای صنعتی، برگزاری تورهای صنعتی به استان های دیگر برای کسب تجربه و حضور مدیران واحدهای صنعتی درنمایشگاه های ملی و بین المللی را از جمله برنامه‌های این شرکت عنوان کرد و گفت: در بخش زیرساخت‌های نواحی صنعتی استان، گاز رسانی به ۸ شهرک صنعتی انجام شده همچنین ساختمان کسب و کار نیز از محل اعتبارات ملی به بهره برداری رسیده است .
دارایی با بیان اینکه صادرات برای واحدهای صنعتی کوچک دشوار است، تصریح کرد: تامین مالی صنایع کوچک و متوسط بسیار مهم  است و باید علاوه بر بانک‌ها از فرا بورس، هلدینگ، شرکت‌های ریسک‌پذیر و صندوق‌های حمایتی برای تامین مالی آنها استفاده کرد
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: