کد خبر: 3741925
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۷
«اربعین» سفری به سرزمین پربلا در آئینی ملی مذهبی، راهی که از کنار عمودهای کربلایی در مسیر«اربعین حسینی» به «حسین» ختم می شود.

به گزارش ایکنا از مازندران به نقل از ایسنا، «اربعین» سفری به سرزمین پربلا در آئینی ملی مذهبی است، تنها عشق به معشوق می‌تواند انسان را راهی یک راه پرتلاطم اما لذت بخش کند، راهی که به «حسین» ختم می شود از کنار عمودهای کربلایی در مسیر«اربعین حسینی».
چند سالی است که مردم مسلمان ایران با حضور در راهپیمایی میلیونی اربعین باری دیگر ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت نه به صورت حرف بلکه در عمل، ابراز می‌کنند و کیلومترها راه را برای زیارت حسین(ع) پیاده می پیمایند.

«اربعین» سفری به سرزمین پربلا در آئینی ملی مذهبی

در این میان خادمان امام حسین(ع) نیز با برپایی موکب‌های کوچک و بزرگ و به هر وسیله و بهانه‌ای به این زائران خدمت و به آن افتخار می‌کنند.
استان مازندران یکی از استان‌هایی است که هر ساله در این مسیر پیشگام بوده و سال گذشته 20 موکب را در مسیر پیاده‌روی اربعین برپا کرد، در این میان شهرستان فریدونکنار نیز سال گذشته با برپایی موکب «خدا‌م‌الحسین(ع)»، با خلوص نیت، به زائران اباعبدالله خدمت‌رسانی می کرد.
امسال کمی اوضاع متفاوت‌تر است، محمدرضا آزادی‌کناری مسئول موکب خدام‌الحسین(ع) شهرستان فریدونکنار با حضور در جمع رسانه‌های فعال این شهرستان، از کاهش تعداد موکب های استان مازندران نسبت به سال گذشته از 20 به 10 موکب خبر داد و اظهار داشت که و خدام‌الحسین یکی از این موکب‌های فعالی است که در اربعین امسال حضور خواهد شد، موکبی که نه تنها به فریدونکناری‌ها، مازندرانی‌ها و ایرانیان بلکه به تمام زائران امام حسین(ع) خدمت‌رسانی خواهد کرد.

«اربعین» سفری به سرزمین پربلا در آئینی ملی مذهبی

 اربعین شاهراه ظهور امام زمان(عج) 
آزادی با این استدلال که اربعین شاهراهی است که به ظهور امام زمان(عج) ختم می شود، تصریح کرد: خون امام حسین(ع) به شیعیان آنچنان انگیزه ای داد که برای ظهور امام زمان(عج) در جنبش هستند.
وی با اشاره به عملکرد این موکب در سال گذشته اظهار کرد: حدود 17 تن برنج و 100 میلیون تومان وجه نقد از 23 روستا و شهر فریدونکنار جمع آوری شده بود و موکب خدام‌الحسین(ع) شهرستان فریدونکنار از 20 موکب مازندرانی توانست رتبه چهارم را به دست آورد و در میان 10 موکبی که امسال خدمات می دهد قرار دارند.

 پذیرایی از 38 هزار نفر وعده در سال گذشته

«اربعین» سفری به سرزمین پربلا در آئینی ملی مذهبی
مسئول موکب خدام الحسین(ع) فریدونکنار خاطرنشان کرد: یکی از برکات این موکب این است که به وسیله نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران، در اربعین امسال و در عمود 1215 پرچم امام رضا(ع) بر روی این موکب برافراشته می شود.
آزادی در ادامه افزود: در سال گذشته  38 هزار نفر وعده در حسینیه، مدرسه، چادرهای مجاور و در عمود 1215 انجام شد.
هر کسی می تواند زائر باشد
به گزارش ایسنا مازندران، «اگر از جمله کسانی هستید که حسرت حضور در اربعین حسینی و درک حضوری آن را از دست می‌دهید، می توانید در ثواب آن شریک باشید» این شعار خدام‌الحسینی‌ها است، هر نفر یک زائر می‌تواند باشد و به هر شکلی می‌توان برای بهره‌بردن از ثواب اخروی در این حرکت میلیونی سهیم بود.
برخی‌ با کمک‌های مادی خود، راه را برای خدمت‌گذاری خادمان در این موکب هموارتر می‌کنند، برخی از دسترنج‌شان، برنج، قوت غالب مازندرانی‌ها برای زائران نذر می‌کنند و هر کسی به هر نحوی.

«اربعین» سفری به سرزمین پربلا در آئینی ملی مذهبی
آزادی با اشاره به اینکه با انتخاب رابطان موکب در شهر، روستا و اقشار مختلف، مسیر را برای جمع‌آوری نذورات مهیا کردیم، تصریح کرد: مردم می توانند وجه نقد، برنج، دارو و هر چیز دیگر را در این مسیر نذر کرده و در اختیار موکب قرار دهند.

 صرف نذورات برای عراقی ها فقط یک شایعه است
وی با بیان اینکه برخی می گویند نذورات برای عراقی ها مصرف می شود، اما این سخنان شبه ای بیش نیست و تمام نذورات برای زائران امام حسین استفاده می شود، گفت: موکب سبایا کربلا شریک عراقی موکب خدام الحسین(ع) شهرستان فریدونکنار محسوب می شود.
مسئول موکب خدام الحسین(ع) شهرستان فریدونکنار با اشاره به اینکه در خدمت رسانی در عراق، با آنها مشارکت می کنیم، افزود: امسال مدیریت آقایان و بانوان با این موکب و امور مربوط به ادارات و خرید در کشور عراق با آنها است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: