کد خبر: 3742182
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
گروه بین‌الملل - مجموعه مقالات اقتصاد اسلامی از سری اقتصاد و حقوق از سوی بنیاد مطالعات اسلامی در روسیه و با همکاری انستیتو شرق‌شناسی آکادمی علوم روسیه توسط انتشارات صدرا در این کشور منتشر شد.

به گزارش ایکنا؛ این مجموعه به زبان روسی شامل یازده مقاله با موضوع اقتصاد اسلامی است که توسط پژوهشگران ایرانی همچون منذر کهف، سید حسین میر معزی، مهدی بنا رضوی ،سید محمد رضا امیری تهرانی ، سید احمد موثقی، حسین عیوضلو، رضا اکبریان، حمید رفیعی، یدالله دادگر و  سید احسان خان‌دوزی تألیف شده است. بخش اول این کتاب  به بررسی اقتصاد اسلامی پرداخته و بخش دوم آن توصیف نظام مالی اسلامی است.

بنا به گزارش بنیاد مطالعات اسلامی روسیه، تعریف و توصیف اقتصاد اسلامی، فلسفه و تبیین کارکرد اقتصاد اسلامی از موضوعاتی است که این کتاب به خوبی به بیان آن پرداخته است و بررسی آیات قرآن و روایات وارده در این باب و تجزیه و تحلیل آنها و همچنین ارائه  مصادیقی از بانکهای کنونی در ایران بخش دیگری از محتوای این کتاب به شمار می‌آید.

جاوید میرزایف، بوریس نوریک، چولپان حمیداوا، واسیلی ودووین مترجمان این اثر هستند و  کار  ویراستاری علمی آن بر عهده «سویتلانا  بابنکووا»، استاد و محقق برجسته انستیتو شرق‌شناسی آکادمی علوم روسیه بوده است. 

گفتنی است، تاکنون پنج اثر از سری اقتصاد و حقوق با عنوان حقوق و سیاست در اسلام گذشته و حال تألیف مهدی سنایی، مجموعه مقالات مبانی اقتصاد اسلامی، رساله آموزشی مقام معظم رهبری، مدیریت اسلامی اثر مشترک علی نقی امیری و حسن عابدی و بانکداری اسلامی تالیف دکتر ژورالیف منتشر شده و  در آینده نیز آثاری در این باب منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: