کد خبر: 3742223
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۱
گروه بین‌الملل - وزارت کشور فدرال آلمان اعلام کرد: حملات به مساجد و مسلمانان این کشور در نیمه اول سال جاری میلادی(2018) به‌طور قابل توجهی کاهش یافته است.

به گزارش ایکنا؛ در این مدت در مجموع، ۳۲۰ حمله به مسلمانان ثبت شده است که این آمار بسیار کمتر از نیمه اول سال ۲۰۱۷ است. در سال گذشته در حدود ۵۰۰ حمله گزارش شده بود. وزارت کشور فدرال این آمار را با توجه به درخواست فراکسیون حزب چپ در بوندستاگ اعلام کرده که در حال حاضر در روزنامه «اوسنابروک تسایتونگ» منتشر شده است.

رایزنی فرهنگی ایران در برلین در این باره اعلام کرد: با این حال، حملات امسال نسبت به سال گذشته آسیب‌های بیشتری به مسلمانان زده است. براساس گفته مسئولان وزرات کشور، در نیمه اول سال جاری، ۲۵ نفر مجروح شدند. این در حالی است که در همان دوره در سال گذشته، ۱۸ نفر زخمی شده بودند. همچنین آمارها نشان می‌دهد که روند حملات به مسلمانان از ابتدای سال نیز، روند نزولی داشته است. در حالی‌که ۱۹۶ حمله در سه ماهه اول سال جاری ثبت شده، در سه ماهه دوم ۱۲۴ مورد به ثبت رسیده است که از این میان، هشت حمله به مساجد در آلمان بوده است.

تقریبا در همه جرائم، فرض بر این است که عاملان این حملات از گروه‌های راستگرای افراطی هستند. بر اساس گزارش وزارت کشور، اغلب این جرائم شامل تحریک مسلمانان، توهین، تهدید و صدمه به اموال مسلمانان بوده است.

اولا یلپکه، سخنگوی سیاست داخلی حزب چپ کاهش جرم و جنایت علیه مسلمانان را اتفاقی مثبت نامید، اما هیچ دلیل روشنی برای آن عنوان نکرد. او گفت:« هنوز همبستگی کامل با مسلمانان وجود ندارد. کسانی که هنوز مسلمانان را غریبه و خارجی‌ می‌دانند، باعث ایجاد اختلاف و بروز چنین جرائمی در جامعه می‌شوند.»

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: