کد خبر: 3742588
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
گروه بین‌الملل – حجت الاسلام والمسلمین سید صادق موسوی، محقق و نگارنده نهج البلاغه طی مراسمی در مسکو نسخه‌ای از این اثر را به اسقف ايلاريون از رهبران کلیسای ارتدوکس روسیه اهدا کرد.

به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سید صادق موسوی، محقق و نگارنده نهج البلاغه در مسكو، پايتخت روسيه با اسقف ايلاريون از رهبران کلیسای ارتدوکس روسیه دیدار و نسخه‌ای از نهج‌البلاغه را به وی اهدا کرد.

این دیدار با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین صابر اکبری جدی، نماینده مقام معظم رهبری در روسیه و قهرمان سلیمانی، رایزن فرهنگی ایران در مسکو انجام شد.

اسقف ایلاریون طی سخنانی در این دیدار بر ضرورت تشریک مساعی برای مقابله با افکار انحرافی و فعالیت در راستای نشر فرهنگ تفاهم و محبت در جامعه بشری تأکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمين موسوى نيز گفت: از سوى راهبان مسيحيت تبليغ محبت و از سوى عالمان مسلمان ترويج اخلاق می‌تواند به عنوان دو بال منطق، افراطيون را در جامعه بشريت مغلوب كند.

وی افزود: نهج‌البلاغه نمادى از منطق اسلام اصيل است كه توسط امير المؤمنين على(ع) بيان گشته و جامعه انسانى می‌تواند با مطالعه و آگاه شدن از منطق علوى چهره واقعى دين مبين اسلام را بشناسد.

حجت‌الاسلام موسوی همچنین تصریح کرد: عظمت شخصيت اين امام همام مورد اتفاق تمام فرق مسلمانان است و احدى در ميان مسلمانان از صدر اسلام تا كنون در مقام والاى ايشان و عظمت شخصيت ايشان هيچ گونه ترديدى نكرده است.

اهدای نهج‌البلاغه به مقام مسیحی روس+عکس

اهدای نهج‌البلاغه به مقام مسیحی روس+عکس

اهدای نهج‌البلاغه به مقام مسیحی روس+عکس

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: