کد خبر: 3743003
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
قدردانی از ارکستر سازهای ملی و معتمدی؛
گروه هنر ــ کنسرت ارکستر سازهای ملی ایران به رهبری علی اکبر قربانی و خوانندگی محمد معتمدی با اسقبال مردم و با حضور مسوولان، جمعه، نهم شهریورماه در بوستان آب و آتش برگزار شد.

 به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی موسسه توسعه هنرهای معاصر، دومین شب کنسرت عمومی ارکستر سازهای ملی ایران با حضور محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهور، سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طیبه سیاوشی شاه عنایتی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، حجت نظری، عضو شورای اسلامی شهر تهران و ... برگزار شد.

در این کنسرت، قطعات بهار دلکش، شکایت دل، دیگر چه خواهی، ساز و آواز کویر، رنگ شرقی، خوش آمدی، بهار من و کل صبح و‌ای ایران اجرا شد و معتمدی قطعه سوگند را به درخواست مردم بدون ساز، خواند. در این اجرا، سینا جهان‌آبادی (کمانچه)، بهمن فریادرس (کمانچه)، شیما شاه‌محمدی (قیچک آلتو)، ابراهیم قائدی (قیچک باس)، بهزاد رواقی (تار)، آزاده امیری (تار)، کوروش دانایی (تار)، داوود ورزیده (نی)، سیاوش کامکار (سنتور)، صدا سدیفی (قانون)، امین حیدری (عود)، بهنام ابوالقاسم (پیانو)، آرش ضرابی (کنترباس)، وحید اسدالهی (نقاره و دایره) و وحید قنبری (تنبک) اعضای ارکستر را تشکیل دادند.

در پایان این اجرا، با حضور رییس دفتر رییس جمهوری و معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر عامل منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد با اهدای هدایایی به علی‌اکبر قربانی و محمد معتمدی از ارکستر ساز‌های ملی ایران و این خواننده قدردانی شد.

محمد معتمدی در این اجرا گفت: برگزاری این دو شب کنسرت در بوستان آب و آتش، نشان داد برگزاری کنسرت در فضای باز، برای مردم هیچ خطری ندارد. از موسسه توسعه هنر‌های معاصر به خاطر پیشگامی در برگزاری این رویداد، همچنین از منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد و مدیران هنری به خاطر حمایت از برگزاری کنسرت و نیروی انتظامی که برای امنیت این برنامه تلاش کردند؛ قدردانی می‌کنم. اجرای این کنسرت، نقطه عطفی در امور فرهنگی شهر تهران است و امیدوارم این برنامه‌ها تکرار شود و اجرای برنامه‌های دیگر هنرمندان را نیز شاهد باشیم.

این خواننده از حضور متمدنانه مردم در این برنامه تشکر کرد و گفت: این کنسرت یک نقطه عطف اجتماعی در شهر تهران است و مردم به خوبی با این رویداد همراهی کردند.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور نیز در سخنانی با اعلام اینکه دولت در برگزاری چنین فضا‌هایی جدی است گفت: ممکن است برگزاری کنسرت خیابانی در مقایسه با اجرا‌های داخل سالن کیفیت کمتری داشته باشد، اما مهم این است که این اجرا‌ها کاملا رایگان و در فضایی مناسب موجبات شادی مردم را فراهم می‌کنند و من فکر می‌کنم ابتکار بسیار خوبی است و از برگزارکنندگان و هنرمندانی که در این کار مشارکت دارند باید قدردانی شود.

واعظی تاکید کرد: قطعا دولت هم باید کمک کند و در حال حاضر هم معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان حامی امشب اینجا هستند و این نشان‌دهنده این است که دولت در برگزاری چنین فضا‌هایی جدی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: