کد خبر: 3743036
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
خودآموز:
گروه فرهنگی - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان خبر داد و گفت: در جریان این سفر قرار است وزیر ارشاد تفاهم‌نامه‌ مشترکی را با استاندار با افق سه ساله امضا کند که می‌تواند نویدبخش یک تحرک مثبت برای زیرساخت‌های فرهنگی و برنامه‌های هنری باشد.
وزیر ارشاد به ایلام می‌آید
به گزارش ایکنا از ایلام، به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، عمران خودآموز، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، اظهار کرد: قرار است  سیدعباس صالحی در این سفر تفاهم‌نامه‌ی مشترکی را با استاندار با افق سه ساله امضا کند که می‌تواند نویدبخش یک تحرک مثبت برای زیرساخت‌های فرهنگی و برنامه‌های هنری باشد.
وی افزود: در استان ایلام استعدادهایی وجود دارد که می توانند در کشور سرآمد باشند، نمی توان گفت که در محدوده ی ما کدام رشته ی هنری برجسته است، به طور مثال در شهرستانی شعر و ادبیات سرآمد است، در شهری دیگر تئاتر برجسته است یا در برخی شهرها موسیقی و ادبیات شفاهی حرفی برای گفتن دارند .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با بیان اینکه بر همین اساس در مجموعه ارشاد برنامه‌ها را بر اساس مزیت نسبی هر شهرستان، پیش‌بینی کرده‌ایم، مثلا در شهرستان دهلران که قطب تئاتر خیابانی کشور به حساب می‌آید هر ساله در آن شهر جشنواره تئاتر خیابانی در سطح ملی برگزار می‌کنیم .
خودآموز با تبریک افتخارآفرینی های هنرمندان استان در رشته‌های مختلف هنری و در سطح ملی و بین‌المللی، گفت: حوزه فرهنگ به مانند عرصه های اقتصادی و یا عمرانی نمود و بازتاب گسترده ندارد، در حقیقت در زندگی روزمره مردم جا دارد، از این رو بازدهی برنامه‌های فرهنگی به صورت تدریجی خود را نشان می‌دهد.
وی اضافه کرد: زیرساخت و فضای فرهنگی و هنری در ایلام، تناسبی با سرانه‌ای که باید داشته باشیم ندارد، اما از زمانی که مدیریت مجموعه ارشاد را بر عهده گرفتم، برنامه‌های عمرانی و زیرساختی جزو اولویت‌های اصلی ما قرار گرفته است. یکی از این برنامه‌ها ساخت پلاتوی تئاتر است، برای اولین بار، اعتبار احداث پلاتو برای هنرمندان تئاتر در شورای برنامه‌ریزی استان و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ایلام مصوب شده است .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تکمیل، تجهیز و افتتاح اولین نگارخانه تخصصی ایلام به نام هنرمند برجسته، استاد علی‌اشرف صندوق‌آبادی، را از دیگر فعالیت‌های این اداره‌ی کل عنوان و تصریح کرد: تالار مرکزی چند منظوره فرهنگی و هنری ایلام که یک پروژه ملی به حساب می‌آید و از منابع ملی تامین اعتبار شده است از پروژه‌های مهم استان است که با حمایت‌های استاندار زمین پروژه را با متراژ هفت هزار متر مربع تامین شد و خوشبختانه هم اکنون در مرحله پیمان‌سپاری است.
خودآموز یکی دیگر از اولویت‌های مجموعه ارشاد را رسیدگی به مجتمع‌هایی اعلام کرد که در شهرستان‌ها به تازگی به بهره‌برداری رسیده‌اند اما با کمبود امکانات و تجهیزات مواجه هستند و تصریح کرد: با توجه به اینکه تنها سالن سینمای ایلام سال‌هاست تخریب شده و با کمک شهردار و سرمایه‌گذار، تفاهم نامه‌ای در این خصوص امضا شد تا پردیس تجاری و سینمایی ایلام در آینده نه چندان دور به بهره برداری برسد اما تا آن زمان مینی سینمای انجمن سینمای جوانان ایلام تجهیز شده تا مردم ایلام از این نعمت فرهنگی و هنری تا ایجاد فضای ایده‌ال محروم نباشند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: