کد خبر: 3743337
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
اسماعیلی:
گروه فرهنگی ـ دبیر جشنواره تئاتر چهارمحال و بختیاری از راهیابی 9 اثر به سی‌امین جشنواره تئاتر استان خبر داد.

9 اثر به سی‌امین جشنواره تئاتر چهارمحال و بختیاری راه یافت

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، قاسم اسماعیلی دهکردی دبیر جشنواره صبح امروز 11 شهریورماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، بیان کرد: سی‌امین جشنواره تئاتر استان از 14 تا 17 شهریور ماه در سالن آمفی تئاتر امیرکبیر و تماشاخانه مهر شهرکرد برزگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در مرحله بازبینی از میان 15 اثر، 9 اثر به جشنواره راه یافته است، افزود: ساعات اجرای نمایش‌ها 17، 18:30 و 20 است که در سالن‌های مذکور روی صحنه می‌روند.
اسماعیلی بازی با مرگ به کارگردانی مصطفی محمدی‌دوست، بالستیک زخم به کارگردانی رسول توکلی، تار شارلوت به کارگردانی حمزه هاشمی، قرار ملاقات به کارگردانی اکبر مرتضوی، کوتوله‌ها به کارگردانی احمدرضا حیدری، مسافران به کارگردانی ثریا امینیان، مونس به کارگردانی ملیحه سلیمانی، یک حکایت از چندین حکایت کدخدا به کارگردانی اکبر دانیالی و من موجودی احساساتی هستم به کارگردانی فهیمه خسروی را از نمایش‌های جشنواره عنوان کرد.
وی گفت: داوری جشنواره تئاتر استان برعهده سیامک احصایی، وحید لک و احمدرضا رافعی است که در پایان جشنواره از میان 9 اثر به نمایش درآمده، دو اثر انتخاب و برای حضور در جشنواره بین‌المللی فجر معرفی خواهند شد، همچنین کمال‌الدین شفیعی، فرشید بزرگ‌نیا و مسلم سلیمانیان هیئت انتخاب و بازبین این جشنواره هستند.
عضو هیئت رئیسه انجمن نمایش استان بیان کرد: عمده نمایش‌ها برای گروه سنی بزرگسالان بوده که تنها نمایش تار شارلوت برای گروه سنی نوجوان و بزرگسال است.
وی گفت: هر شب پس از اجرای نمایش‌ها، کانون منتقدین انجمن نمایش استان به نقد و بررسی نمایش‌های اجرا شده می‌پردازد که این امر، از بعد آموزشی خوبی برخوردار است.
اسماعیلی یادآوری کرد: خوشبختانه اسقبال از جشنواره در سال‌های گذشته مطلوب اررزیابی شد که امید است امسال نیز استقبال گسترده‌تری از سوی مردم صورت گیرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: