کد خبر: 3743343
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
گروه سیاسی - اسناد تاریخی و عکس‌های همکاری‌های سازمان ملل متحد و ایران در ۷۳ سال گذشته در قالب نمایشگاه عکس در کردستان به نمایش در می‌آید.

نمایشگاه اسناد همکاری سازمان ملل و ایران در کردستان برپا می شود

به گزارش ایکنا از کردستان، نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران با همکاری خبرگزاری جمهوری اسلامی و مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران از فردا، 12 شهریورماه در کردستان برپا می‌شود.
این نمایشگاه از روز دوشنبه 12 شهریور با حضور ماریا دوتسنکو رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران در گالری سوره سینما بهمن سنندج گشایش می‌یابد و تا 17 شهریور از ساعت 10 تا 12 و 17 تا 20 آماده بازدید علاقه‌مندان است.
نمایشگاه اسناد تاریخی و عکس‌های همکاری‌های سازمان ملل متحد و ایران با هدف اطلاع‌رسانی در مورد حضور و همکاری ایران به عنوان کشوری دوستدار صلح در سازمان‌های بین‌المللی از زمان تاسیس جامعه ملل و سازمان ملل متحد برگزاری می‌شود.
در این نمایشگاه 66 قطعه عکس از اسناد مهمی به نمایش گذاشته می‌شود که هر یک می‌تواند برای پژوهشگران ایرانی علاقه‌مند به علوم سیاسی، روابط و حقوق بین‌الملل بسیار سودمند باشد.
مجموعه عکس‌ها و اسنادی که برای این نمایشگاه انتخاب شده مربوط به آرشیو مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)، مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.
در این نمایشگاه عکس‌هایی از حضور شخصیت‌های برجسته ایرانی هنگام تاسیس این سازمان جهانی، سفر هفت دبیرکل‌ سازمان ملل متحد به ایران و گزیده‌ای از طرح‌های به اجرا درآمده این سازمان در ایران به نمایش گذاشته شده است.
یادآور می‌شود؛ ایران به عنوان عضو موسس سازمان ملل همواره نقش کلیدی در این سازمان ایفا کرده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: