کد خبر: 3743507
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۱
گروه فرهنگی- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از برگزاری بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی از ١٤ تا ١٦ شهریور ماه در این استان خبر داد و گفت: هشت اثر به این جشنواره راه یافت.

هشت اثر به جشنواره تئاتر استان یزد راه یافت

به گزارش ایکنا از یزد، مجید جوادیان زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد 11 شهریورماه طی نشستی با معاونان و برخی مدیران ستادی این اداره کل از برگزاری بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی از ١٤ تا ١٦ شهریور ماه در این استان خبر داد و اظهار کرد: هشت اثر به این جشنواره راه یافت.
وی افزود: این آثار در طول مدت برگزاری آن بر اساس جدول زمان بندی که از سوی دبیرخانه جشنواره منتشر می شود اجرا خواهد شد.
جوادیان زاده با اشاره به اینکه داوران این دوره، کوروش نریمانی، ناصر حسینی مهر و تقی احتیاط هستند تصریح کرد: پس از بازبینی ١١ اثر نمایشی توسط محمد محمدسیفی، سعید شهریار و سید حسین پیغمبری، هشت اثر به بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی یزد راه یافتند.
وی ادامه داد: نمایش های این دوره با عناوین آدم‌ها گوشت گرگ نمی‌خورند، بیدارم کن آذر، دور از دسترس اطفال نگهداری شود، زدگی، سال اسپاگتی، ساعت صفر، شرایط و یوزارون در این جشنواره شرکت کرده اند.
جوادیان زاده همچنین با اشاره به استقبال کودکان یزدی از سی و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوانان گفت: این جشنواره از روز گذشته با اکران فیلم شازده کوچولو شروع شده و تا ١٤ شهریورماه ادامه دارد و ٩ فیلم داخلی و خارجی اکران می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد یادآور شد: مراسم استقبال از سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان که بر محوریت ایجاد لحظه‌هایی شاد و خاطره‌انگیز برای کودکان و نوجوانان برنامه‌ ریزی شده با ایستگاههای نقاشی و برنامه های جنبی متنوع میزبان کودکان و نوجوانان یزدی در محل برگزاری آن(سینما تک) است.
جوادیان زاده نام فیلم های این دوره از جشنواره را شازده کوچولو، اردک لی، لکنت، سوم شخص غایب، ضربه فنی، پرنس طلسم شده، مرغ فلفلی، آهوی پیشونی سفید و قهرمان کوچک اعلام کرد.
وی تصریح کرد: آثاری از کارگردانان فرانسه، کانادا، بلژیک و آمریکا در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوانان حضور دارد.
به گفته جوادیان زاده، فیلم لکنت اثر محمد رضا حاجی غلامی هنرمند سینمایی یزد در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوانان حضور دارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: