کد خبر: 3743584
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
گروه اجتماعی - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: تجهیز و شاداب‌سازی بخش کودک کتابخانه‌ها سرمایه‌گذاری برای آینده محسوب می‌شود.

تجهیز بخش کودک کتابخانه‌ها؛ سرمایه‌گذاری برای آیندهبه گزارش ایکنا از اردبیل، رباب عزیزخانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، روزگذشته ۱۱ شهریورماه در بازدید از کتابخانه‌های عمومی شهرستان نمین، تصریح کرد: کتابخانه‌های عمومی در راستای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتاب خوانی برنامه‌های متعددی را درحوزه‌های فرهنگی طراحی و اجرا می‌نمایند.
وی برگزاری نشست‌های کتاب خوانی، نشست‌های نقد و بررسی، معرفی کتاب و برگزاری رونمایی برای کتاب‌های فاخر نویسندگان استان را تنها بخشی از برنامه‌های این نهاد فرهنگی در جهت ایجاد انگیزش برای مطالعه اقشار مختلف عنوان کرد و افزود: تجهیز و شاداب سازی کتابخانه‌ها نیز در اولویت برنامه‌های این اداره کل بوده و اقدامات قابل توجهی در این خصوص صورت گرفته است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در ادامه با بیان اینکه عادت به مطالعه در دوران کودکی نهادینه می‌شود تصریح کرد: در این راستا ما در کتابخانه‌های عمومی استان بنا داریم بخش‌های کودک به شکل ویژه و جذاب برای استفاده کودکان آماده شود.
عزیزخانی بخش کودک کتابخانه‌ها را یکی از بخش‌های پرمخاطب در کتابخانه‌های عمومی عنوان کرد و گفت: برابر آمار‌های اعلام شده از سوی کتابخانه ها، بیشترین بخش امانت کتاب مربوط به کودکان است و در همین راستا تلاش کردیم وسایل بازی و تفریح کودکان را به منظور جذب حداکثری کودکان به کتابخانه‌های عمومی تهیه کنیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن افتتاح بخش‌های کودک در سه باب از کتابخانه‌های شهرستان نمین از هزینه کرد بیش از ۴۰۰ میلیون ریال در سال جاری برای تجهیز بخش کودک کتابخانه‌های عمومی شهرستان نمین خبرداد و خاطرنشان کرد: هرنوع هزینه کرد برای بخش کودک کتابخانه ها، سرمایه گذاری برای آینده محسوب می‌شود.
وی گفت: شخصیت اجتماعی افراد جامعه از دوران کودکی شکل می‌گیرد بنابراین در درجه اول خانواده‌ها و نهاد‌های فرهنگی باید اهتمام خود را در تربیت انسان‌های کتابخوان و فرهیخته بکار گیرند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: