کد خبر: 3743604
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
گروه اجتماعی- معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: در حال حاضر پنج هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در سطح استان تحت حمایت این نهاد بوده که برای ورود به مدارس و تهیه لوازم آموزشی نیازمند کمک‌های خیرین هستند.

۵۲۰۰ دانش‌آموز اردبیلی در انتظار کمک‌های خیرانبه گزارش ایکنا از اردبیل، صفر توحیدی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل، روزگذشته ۱۱ شهریورماه در جلسه بررسی روند مشارکت خیرین در جشن عاطفه‌ها در اردبیل تصریح کرد: در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید با برگزاری جشن عاطفه‌ها تلاش می‌کنیم تا نیاز‌های دانش‌آموزان اقشار محروم و نیازمند و مددجویان کمیته امداد استان را با جمع‌آوری کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی برطرف کنیم.
وی از تهیه لوازم‌التحریر و کیف مدرسه برای دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد با حمایت‌های خیرین و موسسات خیریه خبر داد و افزود: در حال حاضر پنج هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در سطح استان تحت حمایت این نهاد بوده که به این تعداد کیف و لوازم‌التحریر مناسب تا شروع سال تحصیلی جدید تهیه و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل تصریح کرد: خیرین و نیکوکاران استان اردبیل برای تهیه و تامین لوازم‌التحریر و کیف مدرسه برای دانش‌آموزان تحت حمایت این نهاد امسال دو میلیارد ریال کمک کرده اند که انتظار داریم همچون سال‌های گذشته کمک‌های خیرین اردبیلی در این زمینه افزایش یابد تا بتوانیم شاهد رفع هر چه بیشتر مشکلات دانش آموزان نیازمند باشیم.
توحیدی اولویت اصلی بعد از تهیه کیف و لوازم‌التحریر دانش‌آموزان را پرداخت کمک‌هزینه‌ها تحصیلی و تهیه پوشاک برای این دانش آموزان دانست و بیان کرد: حفظ عزت نفس و کرامت خانواده‌ها و دانش‌آموزان تحت حمایت این نهاد از مهمترین برنامه‌ها بوده که در این زمینه تاکید اساسی داریم و محوریت اصلی در کمک به دانش‌آموزان و مددجویان تعیین شده است.
وی از برگزاری جشن عاطفه‌ها در روز‌های پنجشنبه و جمعه این هفته در مراکز نیکوکاری، میادین اصلی شهر‌ها و مصلای اردبیل خبر داد و افزود: مرحله نخست این جشن با شعار «لبخند مهر، بسته به مهر شما» برگزار می‌شود تا در راستای تامین هزینه‌های تحصیلی دانش‌آموزان با استفاده از کمک‌های مردمی گام‌های موثرتری برداریم.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل فرهنگ‌سازی انفاق و نیکوکاری در بین کودکان و نوجوانان و ارتقای ارزش‌های دینی و معنوی را از مهمترین اهداف برگزاری جشن عاطفه‌ها در کنار کمک به دانش‌آموزان نیازمند برشمرد و اظهار کرد: خیرین می‌توانند کمک‌های خود را از طریق اپلیکیشن سنا، سامانه پیامکی و نیز تلفن گویا کمک‌های خود را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند تا هیچ دانش‌آموزی به دلیل فقر از تحصیل باز نماند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: