کد خبر: 3743657
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
گروه اجتماعی- مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان از ثبت نام ۲۴۹ کانون فرهنگی هنری مساجد استان سمنان در سامانه سجا خبر داد و گفت: مشخصات تمام کانون های مساجد این استان در این سامانه ثبت شد.

بیش از 240 کانون فرهنگی هنری مساجد سمنان در سامانه سجا ثبت نام  شده اند

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان حجت ‌لاسلام محمدرضا حدادیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان امروز 12 شهریور در نشست با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان اظهار کرد: سامانه سجا، سامانه جامع آمار و اطلاعات مساجد با هدف ساماندهی کانون‌های مساجد راه اندازی شده است.
حدادیان با بیان اینکه پرداخت سرانه کانون‌های مساجد منوط به ثبت نام در این سامانه است متذکر شد: بر اساس بخشنامه ابلاغی از سال جاری پرداخت سرانه مساجد، حمایت از کانون ها، صدور کارت عضویت از طریق پورتال جامع اطلاعات کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، سجا انجام شده و منحصر به کانون‌هایی است که در سامانه ثبت نام کرده و گزارشات و برنامه‌های کانون خود را در این سامانه بارگذاری می‌کنند.
وی با بیان اینکه راه اندازی سامانه جامع اطلاعات و آمار کانون‌های فرهنگی هنری مساجد (سجا) فضای ارتباطی و شبکه سازی خوبی را در بین کانون ها سامان می دهد متذکر شد: از زمان راه اندازی این سامانه تاکنون مشخصات پنج هزار و ٢٠٠ نفر از اعضای کانون های مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است.
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با اشاره به اینکه قریب ۱۶ هزار نفر در کانون های فرهنگی هنری مساجد سمنان عضو هستند اذعان کرد: ۱۲ کانون تخصصی،۱۲ کانون مصلی و سه کانون دانشگاهی در سطح استان سمنان خدمات ارائه می‌کنند.
وی بابیان اینکه ۹۳ کانون فرهنگی در روستاهای استان سمنان فعالیت می کنند، یاداور شد: به منظور فقرزدایی تلاش شد تا برنامه‌های فرهنگی در مناطق کم برخوردار استان نیز اجرا و از تمرکز بر مراکز شهرها جلوگیری شود که طرح‌های مختلفی از جمله خانواده و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، مبارزه با مواد مخدر، آموزش والدین و سبک زندگی اسلامی، پیوند مدرسه، مسجد، خانواده در این کانون‌ها دنبال می‌شود.
حدادیان با بیان اینکه ۸۵ کتابخانه با ١٤ هزار و ۷۳۹ نفر عضو در کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان فعالیت دارند متذکر شد: تا کنون تعداد ۹۱ کتابدار از ۸۵ کتابخانه مسجد در این استان به ثبت رسیده است.
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با اشاره به اینکه تعداد چهار کتابخانه درجه یک و چهار کتابخانه درجه دو و هفت کتابخانه درجه سه، ۳۱ کتابخانه درجه چهار و ۳۹ کتابخانه درجه پنج از این استان در سامانه به ثبت رسیده است اظهار کرد: از آمار فوق تعداد ۶۲ کتابخانه شهری و ۲۳ کتابخانه روستایی بوده و هفت هزار و ۸۸۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود.
حدادیان با تاکید بر اینکه ۷۸ کتابخانه باز نیز در این استان ثبت شده  که از این تعداد ۲۵ کتابخانه روستایی و ۵۳ کتابخانه شهری است ادامه داد: کلیه برنامه ها و فعالیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان بر طبق اصول و سیاست های ستاد عالی کانون های مساجد کشور تنظیم و اجرایی شده است
به گفته وی؛ رویکرد تولی گری در دبیرخانه استان سمنان و واگذاری برنامه های اجرایی به کانون های توانمند و کادرسازی تقویت نیروهای مستعد در کانون ها و آموزش های لازم برای تربیت نیروهای متخصص و متعهد در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: