کد خبر: 3743733
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
مسیب‌زاده عنوان کرد:
گروه فعالیت‌های قرآنی - مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: فعالیت‌های فراگیر قرآنی تنها مختص به حافظان و دانش‌موزان قرآنی نبوده بلکه در حال حاضر این فعالیت‌ها برای ۱۳.۵ میلیون دانش‌آموز در کشور انجام می‌شود، اما لازم است که فعالیت‌های فراگیر اثربخش و تأثیرگذار باشد.

بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز مخاطب فعالیت‌های فراگیر قرآنی وزارت آموزش و پرورش

به‌ گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، محمدرضا مسیب‌زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز، 12 شهریورماه در آیین تجلیل از دانش‌آموزان برگزیده استانی سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن، عترت و نماز بیان کرد: قریب به 50 فعالیت‌ مختلف در حوزه قرآن، عترت و نماز در وزارت آموزش و پرورش برنامه‌ریزی، پیش‌بینی و اجرا می‌شود که مسابقات قرآنی، اردوهای قرآنی، طرح‌های مختلف الگوی تلاوت، طرح‌های گفت و گو قرآنی، بحث مجامع، پاسخ‌گویی به شبهات و سوالات دانش‌آموزان از جمله این فعالیت‌ها است.
وی گفت: طی سه سال گذشته 11 عنوان کتاب همراه با ترجمه و همچنین بخشی با عنوان ایستگاه اندیشه به منظور حفظ موضوعی قرآن تهیه شد.

اجرای طرح امام‌شناسی متناسب با سنین دانش‌آموزان
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح امام‌شناسی و برش‌هایی از مقاطع زندگی ائمه اطهار متناسب با سنین دانش‌آموزان به عنوان بهترین الگو، در حوزه عترت انتخاب شده و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته و در هر استان دبیرخانه‌ای به منظور انتخاب و معرفی یک امام برای استان مربوطه و آشنایی دانش‌آموزان با سیره ائمه در نظر گرفته شده است.
وی از اجرایی شدن سند جامع توسعه و تامین فرهنگ نماز در مراکز آموزش و پرورش خبر داد و بیان کرد: نخستین گام در این حوزه، راه‌اندازی طرح مبین(مدیریت برنامه یاوران نماز) با آموزش عملی مدیران مدارس به منظور برپایی نماز جماعت و انس با قرآن در دستور کار قرار گرفته است.

فعالیت 750 مرکز دارالقران 
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: 750 مرکز دارالقران به عنوان جایگاهی برای آموزش تخصصی قرآن علاوه بر کتب و آموز‌های درسی در حال فعالیت هستند.
مسیب‌زاده گفت: میزان اعتبار تخصیص داده شده به حوزه قرآن، عترت و نماز در سال گذشته، 58 میلیارد بوده که این میزان در سال جاری با اعتباراتی که از سوی شورای توسعه فرهنگ تزریق می‌شود به 68 میلیارد رسید.
وی بیان کرد: فعالیت‌های فراگیر قرآنی تنها مختص به حافظان و دانش‌موزان قرآنی نبوده بلکه در حال حاضر این فعالیت‌ها برای 13.5 میلیون دانش‌آموز در کشور انجام می‌شود اما لازم است که فعالیت‌های فراگیر اثربخش و تاثیرگذار باشد.

تنها مسابقات قرآنی در وازرت مدنظر نیست
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تنها مسابقات قرآنی در وازرت مدنظر نیست، یادآوری کرد: مسابقات قرآنی هدف نیست و تنها یکی از فعالیت‌های این وزارتخانه است و مسابقات به عنوان یک ابزار سعی بر شناسایی و ارتقا سطح علمی دانش‌آموزان دارد.
وی با انتقاد از عدم حضور مسئولان در این آیین، گفت: انتظار می‌رود مسئولان قرآنی توجه ویژه‌ای به این‌گونه برنامه‌ها داشته باشند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: