کد خبر: 3743769
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۶
مهدی چمران عنوان کرد:
کانون خبرنگاران نبأ ــ نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با ابراز اینکه تشکیل یک جبهه فراگیر در سطح کشور نیازمند جامعیت علمی و برنامه مدون است، گفت: تحکیم نظام و انقلاب هدف این جبهه مردمی است.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ مهدی چمران، نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، ظهر امروز دوشنبه، 12 شهریورماه در جمع خبرنگاران خبرگزاری‌ها و رسانه‌های محلی که در محل دفتر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان بوشهر برگزار شد، با اشاره به اینکه از سال 48 به مدت سه سال به عنوان مخالف و ضد حکومت پهلوی در بوشهر تبعید بودم، گفت: استان بوشهر یک استان فرهنگی و قرآنی است که در تمامی صحنه‌ها به‌هنگام حاضر شدند و بر اساس آموزه‌های دینی و محور عقلانیت تصمیم می‌گیرند و همواره مدافع میهن اسلامی در مرزهای کرانه خلیج فارس ایران هستند.

شهید علیرضا ماهینی؛ مالک اشتر جنگ‌های نامنظم

رزمنده جنگ‌های نامنظم دفاع مقدس با اشاره به اینکه رزمندگان دفاع مقدس در بروز شرایط سخت و کمبود آذوقه پانزده روز روزه‌داری می‌کردند، ادامه داد: در دوران دفاع مقدس نیروهای خوبی از استان بوشهر به ستاد جنگ‌های نامنظم آمدند و یاد مالک اشتر جنوب «سردار شهید علیرضا ماهینی» را گرامی می‌دارم و این شهید به عنوان چهره علمی و دانشگاهی بهترین چریک مبارز در کنار شهید مصطفی چمران بود.

وی با بیان اینکه جبهه مردمی هدفش تحکیم نظام و انقلاب است، اظهار کرد: جمع کردن سلایق مختلف قشرهای علمی و اجتماعی در کنار هم یک کار بسیار سختی است.

نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه سازماندهی و ساماندهی نیروهای ارزشی و انقلابی یکی دیگر از اهداف این جبهه است، افزود: سازماندهی و ساماندهی نیروهای ارزشی و انقلابی باید با یک مقدماتی همراه باشد که سرانجامش به انسجام اسلامی، درونی، روشنگری و مطالبه‌گری مردمی بینجامد و در نهایت یک گفتمان انقلابی را به وجود بیاورد.

تشکیل جبهه فراگیر؛ نیازمند جامعیت علمی و برنامه مدون

وی با ابراز اینکه تشکیل یک جبهه فراگیر در سطح کشور نیازمند جامعیت علمی و برنامه مدون است، گفت: مجمع شهرستانی و سپس مجمع استانی به اضافه هیئت موسس به عنوان اعضا در استان‌ها به عنوان تشکیل دهنده جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی 30 نفری در هر استان هستند.

شکل‌گیری کانون‌های 22 قشری در استان‌ها

چمران با اعلام اینکه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در تمامی استان‌ها کانون‌های 22 قشری را تشکیل داده است، اضافه کرد: سازماندهی نیروهای مردمی و کمک برای حل مشکلات مردم و انجام کارهای اجتماعی مهم‌ترین رسالت فعالیتی این جبهه انقلابی و ولایی است.

تشکیل کمیته 50 نفری اساتید دانشگاهی در شهرها

رئیس سابق شورای شهر تهران از تشکیل کمیته 50 نفری اساتید دانشگاهی در شهرها خبرداد و عنوان کرد: خودسازی فرهنگی و تقویت روحیه انقلابی‌گری جزء مبانی این جبهه است و جلسات و نشست‌های هفتگی در شهرها با موضوعات آموزشی، بینشی و بصیرتی مبتنی بر فرهنگ برقرار است.

دولت‌های ما اصولا یک دولت ریشه‌دار حزبی نیستند

چمران در پاسخ به پرسش خبرنگار ایکنا که چرا اتکا به درآمد نفتی و فقدان ساختار حزبی در کشور عامل دوری نخبگان از قوه مجریه شده است؟ اظهار کرد: دولت‌های ما اصولا یک دولت ریشه‌دار حزبی نبوده‌اند و تاریخ گذشته ایران در بحث حزب توده و جبهه ملی مصدق گواه این است که هیچ‌گاه احزاب نتوانستند در دولت‌ها ریشه داشته باشند و این آسیب و کمبود اجتماعی با حضور نخبگان سیاسی با تجربه و برنامه‌دار در حال بررسی و قانون‌نویسی در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی است.

فائق آمدن بر مشکلات و تحریم‌ها با برنامه‌ریزی جهادی

وی با بیان اینکه مردم جامعه و مسئولان سه قوه می‌توانند با برنامه‌ریزی و انجام وظیفه با روحیه جهادی در مقابل مشکلات و تحریم بایستند، تاکید کرد: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به دنبال وحدت نظر مبتنی بر راهبردهای رهبر معظم انقلاب اسلامی آیت‌الله امام خامنه‌ای‌(مدظله العالی) هستیم.

مردم ایران وزیران میلیاردی و ثروت‌اندوز نمی‌خواهند

نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اظهار اینکه پول حاصل از فروش نفت را باید برای کارهای زیربنایی کشور مصرف کرد، گفت: اخیرا در بحث اقتصادی یک سری بی‌تدبیری‌ها از ناحیه دولت صورت پذیرفت که این شرایط برای همه نخبگان سیاسی و اقتصادی قابل پیش‌بینی بود و همانطور که می‌بینید دولت دوازدهم در عرصه کنترل بازار سکه و بازار ارز و بازار فروش خودرو و سایر کالاهای مصرفی مردم نتوانسته شایسته عمل کند و در این خصوص وزیران دولت باید وزیران خدمات‌رسان به مردم جامعه باشند و مردم کشور ما وزیر میلیاردی و ثروت‌اندوز نمی‌خواهند.

برنامه دشمن؛ پمپاژ نا امیدی و فشارهای روانی

این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: چیزی که دشمن می‌خواهد و برای آن برنامه‌ریزی کرده، پمپاژ نا امیدی و فشارهای روانی از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری و رسانه‌های نوین به داخل ایران است.

سخنرانی چمران در یادواره شهید «رئیسعلی دلواری»

یادآور می‌شود، مهدی چمران عصر امروز در یادواره بزرگداشت صد و سومین سالگرد شهادت سرادر شهید «رئیسعلی دلواری» ساعت 18:30 در بندر دلوار شهرستان تنگستان سخنرانی می‌کند.

حامد فکوری

عکاس: ایمان شجاعی‌مقدم

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: