کد خبر: 3743784
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
گروه بین‌الملل - گروهی از راستگرایان افراطی با ظاهری عجیب در اعتراض به ساخت مسجدي در بخش مارباخ شهر «ارفورت»، مرکز ایالت تورینگن آلمان، تظاهرات کردند.

به گزارش ایکنا؛ این گروه سپس در مقابل خانه یکی از نمایندگان مجلس تورینگن جمع شدند. این اقدام با واکنش‌های زیادی در شهر ارفورت روبرو شده است.

این تظاهرکنندگان حدود ۲۰ نفر بودند. آنها لباسی مانند لباس عربی به تن داشتند و با ماسک صورتشان را پوشانده بودند. این گروه با صدای بلند، سعی داشتند ساکنان را برای تظاهرات ترغیب کنند. با توجه به اطلاعات خبرنگار رادیو و تلویزیون مرکز آلمان در تورینگن،‌ اکثر ساکنان منطقه مشکلی با ساخت مسجد ندارند. با این حال یکی از ساکنان به جمع تظاهرکنندگان پیوست.

رایزنی فرهنگی ایران در برلین به نقل از رادیو و تلویزیون مرکز آلمان اعلام کرد: آسترید باینلیش از اعضای حزب سبز و پارلمان تورینگن گزارش داد که این گروه در مقابل خانه او نیز تحصن کرده‌اند. سخنران گروه معترض اعلام کرده بود که این اقدامات ادامه خواهد داشت و آنها دوباره خواهند آمد. باینلیش در این باره گفت: «این اتفاق خوبی نیست.» او افزود که این اقدامات، نوعی تهدید است.

دولت مرکزی تورینگن نیز این تجمعات را محکوم کرده است.  علاوه بر این کریستین کاریوس،‌ رئيس پارلمان ارفورت گفت که به شدت اين رويکرد را محکوم می‌کند. به گفته او حریم خصوصی و خانواده نمایندگان مجلس هرگز نباید در بحث‌های سیاسی وارد شود.

همچنین اشتفانی اربن و دنیس پایزکر، سخنگویان حزب سبز نیز این تظاهرات را محکوم کردند. آنان گفتند که این اقدامات به معنای حمله به حریم خصوصی نمایندگان و شکل جدیدی از تهدید است. سخنگویان این حزب گفتند که انتظار دارند که مقامات از حریم خصوصی همه افراد محافظت کنند.

نه تنها اعضای حزب سبز، بلکه شهردار منطقه مارباخ در شهر ارفورت نیز از شرایط ناراضی است. او به خبرنگاران گفته است که مسئولان منطقه درباره تظاهرات و تجمع به او اطلاع نداده بودند.

تظاهرات راستگرایان افراطی علیه ساخت مسجدی در ارفورت

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: