کد خبر: 3743787
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۴
گروه اجتماعی - مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان یزد گفت: حفاظت از محیط زیست تنها وظیفه یک سازمان نیست و همه مردم جامعه نسبت به آن باید احساس مسئولیت داشته باشند.

همه مردم در حفاظت محیط ریست احساس مسئولیت کنند

به گزارش ایکنا از یزد، نیره پورملایی، مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان یزد 12 شهریورماه در دیدار با آیت‌الله ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار کرد: استان یزد در بحث محیط زیست از شرایط خاصی برخوردار است و اقدامات و اتفاقات خوبی رقم خورده است.
وی با بیان اینکه در استان یزد در بحث مشارکت‌های مردمی هم فعالیت‌های خوبی انجام شده است گفت: مردم یزد در بحث حفاظت مشارکت خوبی دارند و به محیط زیست کمک می‌کنند.
پورملایی با اشاره به اینکه مردم یزد به محیط زیست احترام می‌گذارند و آن را مربوط به خودشان می‌دانند تصریح کرد: حفاظت از محیط زیست تنها وظیفه یک سازمان نیست و همه مردم جامعه نسبت به آن باید احساس مسئولیت داشته باشند.
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان یزد ادامه داد: برخی مواقع که سخت‌گیری‌هایی در بحث محیط زیست و فعالیت‌های صنعتی و سایر فعالیت‌ها صورت می‌گیرد به دلیل مسائلی است که در آینده ممکن است برای جامعه مشکل آفرین شود.
پورملایی به کم آبی شدید استان یزد اشاره کرد و افزود: در بحث صنعتی ما مخالف توسعه نیستیم ولی باید بحث کمبود آب در استان یزد مورد توجه قرار گیرد و صنایع پرآبخواه مناسب یزد نیستند.
وی به بهره‌برداری زیاد از معادن یزد اشاره کرد و گفت: از مسئولان استان می‌خواهیم که در این رابطه تصمیم‌گیری جمعی مناسبی صورت پذیرد و در راستای حفاظت از محیط زیست استان هر چه بهتر قدم برداریم.
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان یزد بیان کرد: سعی داریم که از ظرفیت رسانه‌های استان هم بهره‌برداری لازم در راستای فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط زیست در جامعه را داشته باشیم.
پورملایی تصریح کرد: با توجه به تاثیر بسیار بالایی که ائمه جماعات و جمعه بر مردم دارند، نیاز است که مباحث مرتبط با حفاظت از محیط زیست بیش از پیش در سخنرانی‌های آنها مطرح شود تا مردم با این موضوع آشنایی و حساسیت بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: