کد خبر: 3743961
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
رییس موزه صنایع دستی و هنرهای ملی روسیه در دیدار با ابراهیمی‌ترکمان، ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خواستار توسعه همکاری‌های فرهنگی خصوصاً در حوزه آثار تاریخی و موزه‌ای شد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه برنامه سفر خود به روسيه برای افتتاح هفته فرهنگی ايران، روز گذشته (دوشنبه 12 شهريور) ضمن بازدید از موزه هنرهای ملی روسیه با خانم یلنا تیتاوا، رییس موزه صنایع دستی و هنرهای ملی روسیه ديدار و گفت‌وگو كرد.

ابراهیمی‌ترکمان در سخنانی، با تأکید بر گسترش تبادلات فرهنگی و تجربیات بین دو کشور گفت: اشتراکات زیادی بین ایران و روسیه وجود دارد که باید تبادلات فرهنگی در بین این دو کشور گسترش پیدا کند.

ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن اشاره به ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه آثار تاریخی و هنری، آمادگی کشورمان برای همکاری در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری را اعلام کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ایران دارای گنجینه‌ای از آثار گرانبهای تاریخی است، گفت: ایران آمادگی دارد در زمینه نگهداری از آثار تاریخی و هنری و پژوهش در آثار گذشتگان، تجربیات خود را در اختیار دولت روسیه قرار دهد.

وی همچنین، خواهان برپایی نمایشگاهی از گنجینه گرانبهای ایران در روسیه شد و گفت: ما معتقدیم آثار تاریخی و موزه‌ای جلوه‌ای از هنر و تاریخ گذشتگان است که باید به آیندگان معرفی کنیم.

ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به تاریخ و آثار تاریخی اهمیت بسزایی قائل است و در این زمینه همکاری خوبی با برخی از کشورها دارد.

تاکید بر تعامل دو جانبه

خانم یلنا تیتاوا، رییس موزه صنایع دستی و هنرهای ملی روسیه هم در سخنانی در این دیدار با اشاره به فرهنگ و جایگاه غنی ایران در منطقه و جهان خواستار توسعه همکاری‌های فرهنگی خصوصاً در حوزه آثار تاریخی و موزه‌ای شد.

وی بیان کرد: ما تجربه همکاری با بسیاری از کشورها را داریم و آمادگی کامل داریم تا با ایران به صورت ویژه ارتباط و تعامل داشته باشیم.

رییس موزه هنرهای ملی روسیه بر ضرورت تعامل بین کارشناسان فرهنگی و انتقال تجربیات فی مابین دو کشور تأکید کرد و افزود: ایران دارای گنجینه بسیار غنی و ممتاز در منطقه و جهان است.

مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز در ادامه این دیدار، گفت: این آمادگی در ایران وجود دارد تا با روسیه برای پیشرفت و توسعه سریع تر از آنچه برنامه ریزی شده همکاری کند.

بنابر اعلام این خبر، هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، 12 تا 18 شهریورماه جاری به همت رایزنی فرهنگی ايران در روسيه و با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت فرهنگ روسیه و با هماهنگی سفارت ایران در اين كشور، در شهرهاي مسکو و اوفا برگزار می‌شود.

در طول برگزاری هفته ایران در روسیه، برنامه‌های مختلفی توسط گروه‌های موسیقی و هنرمندان فعال در زمینه صنایع دستی، قهوه خانه و سفره خانه سنتی، نقالی، کتاب آرایی برگزار می‌شود و محصولات ایرانی به نمایش در خواهند آمد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: